تاکید شرکت کنندگان نشست ورسای بر ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت حرکت

تاکید شرکت کنندگان نشست ورسای بر ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت حرکت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا روز دوشنبه در نشست ورسای که از جمله اهداف تشکیل آن جلوگیری از تکرار رویدادی همچون برکسیت بود، بر ضرورت انجام اصلاحات و ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت ح

آگهی

رهبران کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا روز دوشنبه در نشست ورسای که از جمله اهداف تشکیل آن جلوگیری از تکرار رویدادی همچون برکسیت بود، بر ضرورت انجام اصلاحات و ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت حرکت تاکید کردند.

این نشست در آستانه شصتمین سالگرد امضای معاهده رم تشکیل شد؛ پیمانی برای تشکیل جامعه اقتصادي اروپا که در ۲۵ مارس سال ۱۹۵۷میلادی به امضای ۶ کشور رسید و مقدمه ای برای تاسیس اتحادیه اروپا شد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در این نشست گفت: «وحدت به معنای یک شکل شدن نیست. به همین دلیل من خواهان ایجاد نوع جدیدی از همکاری هستم. تا بتوانیم در کنار برخی کشورها قدم ها را سریع تر و محکم تر برداریم. آنهم بدون حذف کشوری و بدون نیاز به کشورهایی که دست به مخالفت می زنند.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز گفت: «ما باید شجاعت پذیرش این موضوع را داشته باشیم که برخی از کشورها سریع تر از دیگران حرکت می کنند. اتحادیه اروپایی با سرعتهای متفاوت لازم است در غیر اینصورت احتمالا گیر خواهیم کرد. باید راه برای همه باز باشد. هیچکس نباید حذف شود و البته همه باید بتوانند به جلو حرکت کنند.»

نخست وزیر ایتالیا نیز خواهان اروپایی یکپارچه اما با سطوح مختلف یکپارچگی شد.

قرار است روز پنجشنبه شصتمین سالگرد امضای معاهده رم جشن گرفته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا به پروژه «افق» اتحادیه اروپا بازگشت

شمار شهروندان بریتانیایی که گذرنامه دیگری هم دارند طی یک دهه ۲ برابر شده است

گزارش مدرسه اقتصاد لندن: اقتصاد بریتانیا هنوز نتوانسته با عواقب برکسیت کنار بیاید