تاکید شرکت کنندگان نشست ورسای بر ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت حرکت

تاکید شرکت کنندگان نشست ورسای بر ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت حرکت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا روز دوشنبه در نشست ورسای که از جمله اهداف تشکیل آن جلوگیری از تکرار رویدادی همچون برکسیت بود، بر ضرورت انجام اصلاحات و ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت ح

آگهی

رهبران کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا روز دوشنبه در نشست ورسای که از جمله اهداف تشکیل آن جلوگیری از تکرار رویدادی همچون برکسیت بود، بر ضرورت انجام اصلاحات و ایجاد اروپایی با سرعتهای متفاوت حرکت تاکید کردند.

این نشست در آستانه شصتمین سالگرد امضای معاهده رم تشکیل شد؛ پیمانی برای تشکیل جامعه اقتصادي اروپا که در ۲۵ مارس سال ۱۹۵۷میلادی به امضای ۶ کشور رسید و مقدمه ای برای تاسیس اتحادیه اروپا شد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در این نشست گفت: «وحدت به معنای یک شکل شدن نیست. به همین دلیل من خواهان ایجاد نوع جدیدی از همکاری هستم. تا بتوانیم در کنار برخی کشورها قدم ها را سریع تر و محکم تر برداریم. آنهم بدون حذف کشوری و بدون نیاز به کشورهایی که دست به مخالفت می زنند.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز گفت: «ما باید شجاعت پذیرش این موضوع را داشته باشیم که برخی از کشورها سریع تر از دیگران حرکت می کنند. اتحادیه اروپایی با سرعتهای متفاوت لازم است در غیر اینصورت احتمالا گیر خواهیم کرد. باید راه برای همه باز باشد. هیچکس نباید حذف شود و البته همه باید بتوانند به جلو حرکت کنند.»

نخست وزیر ایتالیا نیز خواهان اروپایی یکپارچه اما با سطوح مختلف یکپارچگی شد.

قرار است روز پنجشنبه شصتمین سالگرد امضای معاهده رم جشن گرفته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طرح «راست‌های افراطی» در آلمان برای خروج از اتحادیه اروپا از راه برگزاری همه‌پرسی