Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش واکنش ها به ادامه بازداشت خبرنگار روزنامه آلمانی در ترکیه

افزایش واکنش ها به ادامه بازداشت خبرنگار روزنامه آلمانی در ترکیه
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

واکنش ها به ادامه بازداشت دنیس یوجل خبرنگار روزنامه آلمانی دی ولت در استانبول بالا گرفت.

آگهی

واکنش ها به ادامه بازداشت دنیس یوجل خبرنگار روزنامه آلمانی دی ولت در استانبول بالا گرفت. این خبرنگار که تابعیت دوگانه آلمان و ترکیه را دارد، روز ۲۶ بهمن ماه به حکم دادگاهی در استانبول به اتهام «تبلیغ تشکیلات تروریستی» و «نفرت پراکنی» دستگیر و با تمدید بازداشت موقت یک هفته ای، روز دوشنبه به زندان منتقل شد. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تصمیم مقامات قضایی ترکیه در این زمینه را « تلخ»، «نا امید کننده» و «نامتناسب» خواند.

اولف پوشارت، سردبیر دی ولت می گوید: «چنان خرد شدم که حتی تصورش را هم نمی کردم. ما خودمان را برای سناریوهای مختلفی آماده کرده بودیم، اما این بدترین اتفاقی بود که می توانست روی دهد و همه ما را مبهوت کرد.»

یوجل در واقع در پی نگارش مطالبی در مورد ای میل های لو رفته از برات البیرق، وزیر انرژی و داماد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه دستگیر شد. کارزاری نیز برای اعتراض به زندانی شدن این خبرنگار منتقد در فضای مجازی ایجاد شده است. بیشتر کنشگران دستگیری او را از مصادیق نقض آزادی بیان در ترکیه برشمرده اند.

یوجل منتقد سرسخت سیاست های دولت ترکیه است. او یک بار نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در حضور نخست وزیر پیشین ترکیه و صدر اعظم آلمان، پرسش های چالش برانگیزی را در انتقاد از توافق اتحادیه اروپا و دولت آنکارا بر سر مسئله پناهجویان مطرح کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی