بمباران های حمص و دوما چندین کشته و مجروح از میان غیرنظامیان برجای گذاشت

بمباران های حمص و دوما چندین کشته و مجروح از میان غیرنظامیان برجای گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصاویر منتشر شده از دوما و حمص حاکی از بمباران بخش هایی از این شهرها توسط جنگنده های دولتی است.

آگهی

تصاویر منتشر شده از دوما و حمص حاکی از بمباران بخش هایی از این شهرها توسط جنگنده های دولتی است. به گزارش سازمان غیردولتی دیده بان حقوق بشر سوریه، بمباران مناطقی از شهر دوما که در اختیار گروههای مسلح ضددولتی است، دست کم ۱۰ کشته و چندین مجروح برجای گذاشته است.

برخی از منابع غیررسمی از استفاده از گاز ناپالم سخن گفته اند اما این سازمان غیردولتی سوری مدافع حقوق بشر مستقر در لندن اشاره ای به آن نکرده است.

این بمباران ها در مناطقی از شهر حمص نیز تکرار شده که به گفتۀ منابع خبری سه کشته و چند مجروح برجای گذاشته است. منابع دولتی سوریه می گویند در این بمباران ها مواضع گروههای مسلح ضد دولتی هدف قرار گرفته اند.

یکی از ساکنان این منطقه در اعتراض به این بمباران ها می گوید : « غیرنظامیان مگر چه کار کرده اند؟ مردم مگر چه کار کرده اند؟ به این آتش نگاه کنید، ما مجبور شدیم کودکان، زنان و افراد سالخورده را از محل تخلیه کرده ایم. خدا به تو کمک نخواهد کرد بشار، اگر خدا بخواهد ما به سراغ تو خواهیم آمد و به خدا سوگند می خورم تو را از کاخ ات بیرون خواهیم کشید.»

بمباران مناطقی از شهرهای دوما و حمص که به گفتۀ منابع دولتی در اختیار گروههای مسلح ضد دولتی قرار دارد به فاصلۀ یک روز از حملات تروریستی در حمص صورت می گیرد که دست کم ۴۰ کشته برجای گذاشته است. جبهه النصره که شاخه القاعده در سوریه است مسئولیت این حملات را بعهده گرفته است.

این بمباران ها که به فاصلۀ یک روز از حملات انتحاری در شهر حمص صورت می گیرد بل ادامۀ مذاکرات میان اپوزیسیون غیرمسلح سوریه و نمایندگان دولت در ژنو همزمان شده است. در همین رابطه، استفان دو میستورا، نمایندۀ سازمان ملل در سوریه در تلاش برای یکی کردن گروههای اپوزیسیون سوریه بمنظور مشارکت در مذاکرات، با رهبران دو گروه از این مخالفان بشار اسد در ژنو دیدار کرد.

این نخستین بار طی آغاز این بحران در سوریه است که اپوزیسیون غیرمسلح پذیرفته است با نمایندگان دولت به طور مستقیم برای صلح مذاکره کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد