Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ابراهیم رئیسی و پرویز فتاح نامزد انتخابات ریاست جمهوری نخواهند شد

ابراهیم رئیسی و پرویز فتاح نامزد انتخابات ریاست جمهوری نخواهند شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روسای دو نهاد قدرتمند جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند که قصدی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ ایران ندارند.

رضا خوراکیان، سخنگوی آستان قدس رضوی روز جمعه در پاسخ به انتشار اخباری مبنی بر اجماع اصولگرایان بر سر نامزدی ابراهیم رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری، به صورت ضمنی اعلام کرد که وی قصدی برای کاندیداتوری ندارد و گفت: «آیت‌الله رئیسی ضمن ارج نهادن به ابراز محبت گروه‌های مختلف از مردم و نخبگان، تاکید داشتند که اهتمام ایشان به اجرای ماموریت‌های محوله از سوی رهبر معظم انقلاب در این آستان رفیع است.»

روابط عمومی کمیته امداد هم در همین روز با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به درج نام‌ پرویز فتاح در میان نامزدهای «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» برای انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد که وی در این رقابت سیاسی نامزد نخواهند شد. آقای فتاح در نخستین دولت محمود احمدی‌نژاد وزیر نیرو بود.

روابط عمومي كميته امداد امام خمینی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
رئيس كميته امداد نامزد انتخابات رياست جمهوري نخواهد شد.#انتخابات_۹۶

— وقایع اتفاقیه (@VaghayeDaily) February 24, 2017

پیشتر برخی رسانه‌ها و تحلیلگران، این دو نفر را از جمله نامزدهای بالقوه اصولگرایان برای رقابت با حسن روحانی ارزیابی کرده بودند.

شماری از ناظران ابراهیم رئیسی، عضو مجلس خبرگان رهبری را یکی از گزینه‌های جمهوری اسلامی برای تصدی مقام رهبری، پس از علی خامنه‌ای می‌دانند.

به این ترتیب و با انصراف این دو نفر، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، جدیدترین ائتلاف نیروهای اصولگرا، باید از میان ۱۹ نامزد، ۱۰ نفر را به عنوان کاندیداهای نهایی به کنگره دوم خود معرفی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام

رویترز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای: ایران در حال توسعه تولیدات موشکی است