Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سرقت یک خودروی حمل پول در خیابان حقانی تهران

سرقت یک خودروی حمل پول در خیابان حقانی تهران
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

صبح امروز پنجم اسفند ماه یک دستگاه خودرو پول‌ رسان بانک‌ پاسارگاد در بزرگراه حقانی تهران مورد تهاجم سارقین مسلح قرار گرفت و ربوده شد. براساس گزارش‌ها سه کیسه پول «فرسوده» به سرقت رفته و سارقان نیز متواری شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های ایران در ساعت ۰۷:۴۵ امروز پنجم اسفند ماه «یک دستگاه خودرو پول‌ رسان بانک‌ پاسارگاد که در حال حمل محموله پول‌های فرسوده جهت امحاء به سمت بانک‌ مرکزی بود، در بزرگراه حقانی مورد تهاجم سارقین مسلح قرار گرفت. این خودرو توسط دو دستگاه پراید متوقف شد و سارقین پس از پیاده شدن به راحتی خودرو حمل پول را به سرقت بردند.»

فوری/ سرقت خودروی حمل پول بانک پاسارگاد در بزرگراه حقانی تهران

https://t.co/9RCScQZilGpic.twitter.com/TS3o0qpJc0

— درگاه دیجیتال مرکزی (@markazidigital) February 23, 2017

یک منبع آگاه در بانک مرکزی در این باره به خبرگزاری ایلنا گفته است: «سارقان با استفاده از یک اتومبیل پراید در خروجی حقانی به سمت کتابخانه ملی، خودروی حامل پول را متوقف و پس از سرقت پول‌ها با جابجایی اتومبیل ها و استفاده از یک خودروی ال نود متواری شدند.» وی با اشاره به اینکه به احتمال زیاد سارقان مسلح بوده‌اند، افزود: «۳ کیسه پول به سرقت رفته است اما حجم آن هنوز مشخص نیست.»

در همین حال مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران پس از این حادثه با انتقاد از «کوتاهی مسئولان بانک پاسارگاد در تامین امنیت خودرو» اعلام کرد: «متاسفانه علی رغم تذکرات پلیس و استانداردهای مربوط به تامین امنیت خودروهای حمل پول، مسئولان این بانک هیچ گونه تامین امنیتی برای این خودرو از قبل پیش بینی نکرده و فرد مسلحی برای تامین امنیت این خودرو داخل آن نبوده است.»

یک منبع آگاه در بانک پاسارگاد هم در واکنش به انتقاد پلیس گفت: «نیروی انتظامی در این قضیه فرار رو به جلو می کند. این خودرو در روز و جلوی چشم مردم ربوده می‌شود لذا جای تعجب دارد.» وی همچنین افزود: «خودروهای حمل پول امن بوده و حصار فلزی دارند لذا سرقت از آنها تعجب آور است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند

پسر مشاور احمدی‌نژاد به حبس و جریمه محکوم شد؛ یاسین رامین پیش از اجرای حکم از ایران خارج شده بود