تظاهرات رانندگان تاکسی در رم در اعتراض به ادامه فعالیت شبکه های مسافرکشی رقیب

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تظاهرات رانندگان تاکسی در رم در اعتراض به ادامه فعالیت شبکه های مسافرکشی رقیب

صدها راننده تاکسی در رم پایتخت ایتالیا در اعتراض به ادامه فعالیت شبکه های مسافرکشی رقیب مانند «اوبر» دست به تظاهرات زدند.

این تجمع در برابر ساختمان پارلمان و در ششمین روز اعتصاب سراسری رانندگان تاکسی صورت گرفت؛ اعتصابی که هفته گذشته آغاز شد، پس از آنکه پارلمان اجرای مقررات کنترل خدمات مربوط به کرایه و به اشتراک گذاری خودرو را تا پایان سال جاری میلادی به تعویق انداخت.

معترضان می گویند تصمیم پارلمان به نفع شبکه های مسافرکشی خواهد بود. به گفته رانندگان تاکسی دولت ایتالیا از سال ها پیش می بایست برای محدویت کردن فعالیت شبکه های رقیب تدابیری می اندیشید.

شهردار رم نیز ضمن حضور در میان آنها حمایتش را از تاکسی داران اعلام کرد و گفت که مخالف هر نوع اصلاحاتی است که به نفع شبکه ها مسافرکشی غیرمتعارف تمام شود.

یکی از معترضان گفت: «تظاهرکنندگان ما را ترک نکنید. نروید برای نهار. امروز ممکن است غذا داشته باشیم اما فردا دیگر چیزی برای خوردن نخواهیم داشت.»

معترض دیگری افزود: «آنها می خواهند کاری را که از ۳۵ سال پیش تا به حال داشتیم از ما بگیرند و به شرکت های چندملیتی واگذار کنند. چطور شکم بچه هایم را سیر کنم. من ۳۳ سال کسورات پرداخته ام در حالی که آنها نمی خواهند حق بازنشستگی ام را بدهند.»

رانندگان شبکه هایی چون اوبر در رم همچون رانندگان تاکسی دارای مجوز دولتی هستند که برای دریافت آن هزاران یورو پرداخته اند.