مارسل هیرشر بر فراز قله اسکی جهان

مارسل هیرشر بر فراز قله اسکی جهان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسابقات اسکی قهرمانی جهان در سن موریتس یکشنبه با مدال طلای دیگری برای مارسل هیرشر اسطوره ای به پایان رسید.

آگهی

مسابقات اسکی قهرمانی جهان در سن موریتس یکشنبه با مدال طلای دیگری برای مارسل هیرشر اسطوره ای به پایان رسید. اسطوره اتریشی موفق شد در دو رقابت اسلالوم کوچک و بزرگ مسابقات جهانی نفر اول شود.

مارسل هیرشر مانند آلبرتو تومبای اسطوره ای در سال ۱۹۹۶ موفق شد دو مسابقه مهم اسلالوم بزرگ و اسلالوم خاص را بدست آورد. ۲۱ سال پس از تومبا نوبت به هیرشر رسید تا دو اسلالوم مهم قهرمانی جهان سن موریتس سوئیس را از آن خود کند. آن هم با اختلاف شگفت انگیز ۶۸ صدم ثانیه از نفر دوم مانوئل فلر و ۹۰ صدم ثانبه ااز فلیسک نویرویتر آلمانی که مدال برنز این مسابقات را بدست آورد.و پس از کریستوفرسون که بخت اصلی قهرمانی بود تنها به مقام چهارم بسنده کرد و بدون مدال به نروژ بازگشت.

اسکی بازان فرانسوی از هیرشر می گویند: «هیرشر تاکنون ۶ بار در مسابقات قهرمانی جهان مدال گرفته است. به همین ترتیب که در فصل اسکی هم به جلو می رویم او مهمترین شانس فتح جام جهانی برای ششمین بار است. اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد او برای ششمین سال متوالی کاپ جام جهانی را به اتریش می برد. جولیان لیزرو و الکسی پنتورو و موفات ژانده سه اسکی باز فرانسوی در این باره می گویند.

لیزرو می گوید: « او واقعا فرمانده پیستها است و بهترین اسکی باز تاریخ. اگر سرحال نباشد مقام سوم و چهارم را بدست می آورد و در غیراین صورت مدال طلا و جایگاه اولی همیشه برای اوست. او از لحاظ فنی و جسمانی بی نظیر است. کلکسیون افتخاراتش این موضوع را ثابت می کند.»
موفات ژانده هم می گوید: «واقعا بی نظیر است. او تاکنون پنج بار قهرمان جام جهانی شده است. او بزرگترین اسکی باز تاریخ است. او سطح عالی خود را مرتبا بالاتر می آورد و با وجود افزایش سن نتایج بهتری می گیرد. هر چند در اوج جوانی هم بهترین دنیا بود.»

الکسی پنتورو هم می گوید: «او یکی از مهمترین اسکی بازان آلپاین تاریخ است. او موفقیتهای زیادی داشته است و به نظر می رسد این موفقیتها ادامه خواهند داشت.»

ویدئویی تاریخی از اوریه، اسکی باز فرانسوی در ۱۹۴۸ در رقابتهای قهرمانی جهان در سن موریتس

ویدئویی که از سال ۱۹۴۸ مسابقات قهرمانی جهان برجای مانده است مسیر مسابقات سرعت آنزمان در سن موریتس را نشان می دهد. هانری اوریه زاده پاریس در سن موریتس موفقیتهای زیادی در رشته سرعت بدست آورد و در بازیهای المپیک هم موفق شد با اقتدار مدال طلا را بدست بیاورد. اما در پایان این برنامه به آندوراس می رویم، جایی که رقابتهای فری راید اسکی بارها بدلیل آب و هوای نامساعد در رشته کوههای پیرنه متوقف شد. اما نهایتا فرانسویها لئو اسلمت و کلمب پاتون سکوها را فتح کردند. توجه شما را به این برنامه جلب می کنم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

اعضای فدراسیون فوتبال عربستان رونالدو را به‌خاطر حرکتی «تحریک‌آمیز» جریمه و محروم کردند