ریودوژانیرو؛ شش ماه پس از المپیک

ریودوژانیرو؛ شش ماه پس از المپیک
Copyright 
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دهکده المپیک ریودوژانیرو در شرایط تاسف باری رها شده، ورزشگاه اسطوره ای ماراکانا را خاک گرفته و استخر المپیک خشک و خالی است.

آگهی

شش ماه پس از آنکه ریودوژانیرو میزبان نخستین بازی های المپیک در آمریکای جنوبی بود، دهکده المپیک ریو در شرایط تاسف باری رها شده است. ورزشگاه اسطوره ای ماراکانا را خاک گرفته و استخر المپیک خشک و خالی است.

این در حالی است که مقامات برزیل و کمیته بین المللی المپیک همواره بر این نکته تاکید می کردند که سود و منفعت سرمایه گذاری در بازی های المپیک موجب بهبود وضعیت شهروندان ریودوژانیرو خواهد شد.

یک شهروند ریو با ابزار تاسف از وضعیت موجود می گوید: «همه سرمایه و ثروتی که قرار بود برای مردم مفید باشد، دارد از بین می رود.» دیگری می گوید: «خیلی ناراحت و متاسفم. برزیل کشور ثروتمندی است ولی دولت فاسدی دارد. شرم آور است.»

اما مقامات کنونی گناه را بر گرده دولت سابق و شهردار پیشین ریودوژانیرو می گذارند. پاتریسیا آمورین، معاون استانداری در امور ورزش می گوید: «وزرا و شهردار عوض شدند و قراردادهای امضا شده با شرکت های خصوصی عملی نشد. اما ما باید به وعده های داده شده وفا کنیم.»

بازی های المپیک ریو حدود ۱۳ میلیارد دلار برای مقامات محلی و دولتی خرج به همراه داشته است که نزدیک به ۷ میلیارد دلار آن به منظور بازسازی اماکن ورزشی و طرح های بزرگ زیرساختی مصرف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرب طبل‌ها و رقص تن‌ها در کارناوال ۲۰۲۴ ریودوژانیروی برزیل

رقص و آواز مردم برزیل در «روز ملی سامبا»

حفظ هویت قطر از طریق میراث معماری آن