نشست وزرای خارجه گروه ۲۰؛ نخستین دیدار لاوروف و تیلرسون

نشست وزرای خارجه گروه ۲۰؛ نخستین دیدار لاوروف و تیلرسون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزرای خارجه روسیه و آمریکا برای نخستین بار از روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، در نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ (بیست اقتصاد بزرگ جهان) در شهر بن آلمان با یکدیگر دیدار…

آگهی

وزرای خارجه روسیه و آمریکا برای نخستین بار از روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، در نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ (بیست اقتصاد بزرگ جهان) در شهر بن آلمان با یکدیگر دیدار کردند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار با همتای آمریکایی اش را سازنده توصیف کرد و گفت دو کشور در مبارزه با تروریسم و حل و فصل مسئله سوریه منافع مشترک دارند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها اعلام کرده است که خواستار روابط بهتر با روسیه است.

نخستین رویداد بین المللی که رکس تیلرسون وزیر خارجه جدید ایالات متحده آمریکا در آن شرکت کرده است و بسیاری از حاضران منتظرند ببینند چه تغییراتی با ریاست جمهوری دونالد ترامپ در سیاست خارجی آمریکا به وقوع خواهد پیوست.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: «ما درباره تحریم ها بحث نکردیم. ما فرض کرده ایم که این مسائل نوعی ناهنجاری است و کسانی که تحریم ها را وضع کرده اند باید اثربخشی آنها را ارزیابی کنند و تصمیم بگیرند آیا این تحریم ها در مسیر روابط عادی مابین کشورهاست یا این تلاش های مصنوعی، اقداماتی برای سیاسی کردن برخی مسائل خاصی است که با منافع بین الملی شان همخوانی دارد.»

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز با اشاره به آمادگی آمریکا برای همکاری با روسیه در صورت وجود زمینه های مشترک و پایبندی به تعهداتش نسبت به اوکراین گفت: «جایی که ما نتوانیم به توافق برسیم، ایالات متحده از منافع و ارزشهای آمریکا و متحدانش حمایت خواهد کرد. همچنانکه در جستجوی زمینه های مشترک جدید با روسیه هستیم، از روسیه انتظار داریم به تعهداتش در معاهده مینسک پایبند باشد و به کاستن خشونت ها در اوکراین کمک کند.»

وزرای خارجه آمریکا و روسیه در حالی با هم دیدار کردند که رسوایی روابط مشاوران کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه، برای دولت جدید آمریکا دردسر ساز شده است. با این حال وزیر خارجه روسیه در پاسخ به پرسشی در اینباره گفت که روسیه در امور داخلی دیگر کشورها مداخله نمی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید اتمی کرملین از نبرد زمینی تا فضا؛ چه چیزی پوتین را از استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باز می‌دارد؟

زلنسکی خواستار شتاب در روند اجرایی شدن مصوبه کمک نظامی آمریکا به اوکراین شد

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد