Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادستان کل ایران: تنها راه برای رفع حصر عذرخواهی و توبه است

دادستان کل ایران: تنها راه برای رفع حصر عذرخواهی و توبه است
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران ضمن هشدار به رهبران معترضان به نتایج انتخابات سال ۸۸ گفت که تنها راه بازگشت آنها به «دامن ملت، توبه» است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دادستان کل کشور روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن در واکنش به درخواست آمریکا برای آزادی رهبران جنبش سبز گفت که تنها راه برای اعضای این جریان «توبه» است. وی گفت: «آقایانی که جزو این جریان بوده‌اند اگر بخواهند به دامن ملت برگردند تنها راهش این است که از ملت عذرخواهی و توبه کنند و به اقیانوس ملت بپیوندند، اما اگر بخواهند سر موضع خودشان باشند قطعا نظام از آنها نمی‌گذرد.»

مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در هفته گذشته به مناسبت آغاز هفتمین سال حصر مهدی کروبی و میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد در بیانیه‌ای خواستار «آزادی فوری این افراد و همه زندانیان عقیدتی که ناعادلانه در ایران محبوس هستند» شده بود.

منتظری با اشاره به بیانیه کاخ سفید در این باره گفت: «حرکت سال ۸۸ جریان فتنه و حمایت‌های دولتمردان آمریکا از این افراد، پشتوانه اصلی این جریان و اینکه بی واسطه و یا باواسطه در آمریکا ریشه داشته را نشان داد. امروز هم باز حمایت دولت جدید آمریکا از جریان و سران فتنه نشان دهنده این است که آن‌ها تحت حمایت آمریکا این حرکت را انجام می‌دادند و دانسته یا نادانسته آبشخور آن‌ها در آمریکا قرار داشته است.»

دادستان کل کشور: حکم بابک زنجانی قطعی شده، ولی تا استرداد پول‌هایی که به جیب زده و اغلب در خارج از کشور است، حکم اعدام انجام نمی‌شود. #ایسنا

— Reihaneh Mazaheri (@ReyMazaheri) February 16, 2017

بابک زنجانی فعلا اعدام نمی‌شود

محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حکم اعدام بابک زنجانی گفت که این حکم قطعی است اما حکم او تا زمان «برگرداندن پول‌ها» به بیت‌المال اجرا نخواهد شد.

وی گفت: «حکم وی قطعی شده، ولی برای اینکه پول‌هایی که به جیب زده و غالبا هم در خارج از کشور است به بیت المال برگردد تا استرداد پول‌ها، اجرای حکم اعدام انجام نمی‌شود.»

بابک زنجانی که در زندان بسر می‌برد متهم شده است که در زمان تحریم‌ها بیش از دو میلیارد دلار نفت ایران را فروخته اما پول آن را به دولت برنگردانده است. دادگاه او را «مفسد فی‌الارض» شناخته و به اعدام محکوم کرده است.

#دادستان کل کشور: حکم #بابک_زنجانی قطعی شده اما تا بازگرداندن کامل پول ها به بیت المال، #اعدام نمی شود pic.twitter.com/ybybXCZy02

— خبرگزاری ایرنا (@irna1313) February 16, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کروبی: می‌خواهند با مشارکت پایین، ۲۹ خرداد جشن نابودی جمهوریت بر پا کنند

کروبی خطاب به خامنه‌ای: هیچ‌یک از صفات رهبری را ندارید

مهدی کروبی در واکنش به اعتراض‌های اخیر ایران: از سکوت رجال سیاسی در عجبم