Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ادامه تخلیه مناطق اطراف سد اوروویل در کالیفرنیا

ادامه تخلیه مناطق اطراف سد اوروویل در کالیفرنیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی جدی شدن خطر فروریختن سد اوروویل در کالیفرنیای شمالی که بلندترین سد در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود، وضعیت اضطراری بر این منطقه حاکم و عملیات تخلیه نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان مناطق پایین

آگهی

در پی جدی شدن خطر فروریختن سد اوروویل در کالیفرنیای شمالی که بلندترین سد در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود، وضعیت اضطراری بر این منطقه حاکم و عملیات تخلیه نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان مناطق پایین دست سد از روز یکشنبه آغاز شد.

مقامات دستور رها سازی بخشی از آب سد را صادر کردند تا به این ترتیب از حجم و ارتفاع آب کاسته شود. همچنین از هلیکوپتر برای رها کردن سنگها و ترمیم مناطق دچار آسیب استفاده می شود.

بارش سنگین باران برای هفته ها و پس از خشکسالی طولانی مدت در کالیفرنیا موجب شد که حجم زیادی از آب در پشت این سد ۲۳۰ متری جمع شود و خطر فروریختن و در پی آن سیلاب، مناطق اطراف آن را بطور جدی تهدید کند.

کوین لاوسون، از مقامات محلی می گوید: «اگر ما به این موضوع رسیدگی نمی کردیم و برای حل مشکل وارد عمل نمی شدیم، با دیواری از آب به ارتفاع دهها متر مواجه می شدیم که از دریاچه به سمت مناطق مسکونی سرازیر می شد؛ نه نشت آب بلکه دیواری از آب به ارتفاع دهها متر. به همین دلیل ما به همراه کلانتر، تصمیم گرفتیم اقدامات لازم و برنامه تخلیه منطقه را به اجرا گذاشتیم.»

سد اوروویل که در فاصلۀ سالهای ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۸ میلادی ساخته شده و ۲۴۱ کیلومتر طول دارد، در شمال شرق سان فرانسیسکو واقع شده است.

Crater in Oroville Dam spillway will continue to grow, officials warn, as reservoir levels climb https://t.co/1DTtzUAd99pic.twitter.com/hXeALdpS0t

— Raúl Herrero (@rauhermi) 9 February 2017

#BREAKINGNEWS Emergency evacuation order issued for residents near Oroville Dam in Northern Californiahttps://t.co/NlUy3dRKmNpic.twitter.com/kolyLGauPy

— ABC7 Eyewitness News (@ABC7) 13 February 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نجات یک زن سیل‌زده پس از ۱۵ ساعت سرگردانی روی خودروی واژگون‌شده در آمریکا

عملیات نجات افراد و خودروها از محاصره گل و لای در کالیفرنیا

تصاویری از تبعات طوفان هیلاری در کالیفرنیا؛ مردم و خودروهای در گل مانده