راهپیمایی مخالفان و حامیان سقط جنین در آمریکا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
راهپیمایی مخالفان و حامیان سقط جنین در آمریکا

مخالفان سقط جنین در آمریکا روز شنبه در سراسر کشور دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات در پاسخ به فراخوان گروه های مخالف سقط جنین و در برابر بیش از ۲۰۰ مرکز «فرزندپروی تنظیم شده» در ۴۵ ایالت از جمله در مینه سوتا، سنت پل، واشنگتن دی سی و نیویورک برگزار شد.

راهپیمایان خواستار قطع کمک مالی دولت به «فدراسیون فرزندپروری تنظیم شده»، سازمانی حامی سقط جنین و فعال در خدمات سلامت زنان هستند.

یکی از آنها گفت: «وقتی سلولی در حال تکثیر است یعنی که زنده است و مثل یک توده یا غده سرطانی نیست که آن را باید برداشت. فکر نمی کنم آنهایی که اینکار را می کنند آدم بدی باشند بلکه موضوع را درک نمی کنند. آنها فکر می کنند که در انتخاب آنها مداخله می کنیم.»

در همین حال حامیان سقط جنین هم با برپایی تظاهرات در ۱۵۰ نقطه خواستار ادامه حمایت مالی دولت از حق قانونی خود شدند.

یکی از آنها در انتقاد از رفتار مخالفان گفت: «وقتی مخالفان سقط جنین دست به راهپیمایی می زنند بیشتر شرکت کنندگان مرد هستند. مردانی که به زنان آزار می رسانند و با آنها بعنوان قاتل برخورد می کنند. امروز ما حق داریم رو در رویشان بایستیم.»

مخالفت دونالد ترامپ?، رئیس جمهوری آمریکا با قانونی بودن سقط جنین در کشور موجب تقویت صدای مخالفان شده است.

مخالفان سقط جنین دو هفته پیش هم تظاهرات دیگری با نام «راهپیمایی برای زندگی» در پایتخت آمریکا برگزار کردند. مایک پنس، معاون رئیس جمهوری با شرکت در این راهپیمایی، آن را «لحظه ای تاریخی» خوانده بود.

فدراسیون فرزندپروری تنظیم شده که صد سال قدمت دارد می گوید در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۳۲۴ هزار سقط جنین انجام داده است.