در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

در خبرها آمده بود…

مراقب پوست حساس گردشگران دانمارکی باشید

دانمارک از کشورهای توریستی آفتابی خواسته است تا به گردشگران این کشور کمک کنند زیرا به شدت در معرض سرطان پوست قرار دارند. انجمن سرطان دانمارک به این منظور ویدئوهایی را خطاب به مردم کشورهای اصلی مقصد گردشگران دانمارکی منتشر کرده است. این ویدئوها به زبان های فرانسوی، یونانی، ایتالیایی، اسپانیایی و تایلندی و با زیرنویس انگلیسی در اینترنت پخش شده است.

در این ویدئوها از مردم کشورهای میزبان خواسته شده است تا به رنگ پوست دانمارکی ها که به آفتاب حساسیت زیادی دارند، توجه کنند.

دانمارک یکی از بالاترین آمار ابتلا به سرطان پوست در جهان را دارد. بنا به گزارش انجمن سرطان دانمارک، در این کشور به طور میانگین هر روز یک نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهد.
استراحت روز تعطیل با طعم کچاپ

شرکت تولید مواد غذایی هاینز که سس کچاپ آن معروفیت جهانی دارد، کارزاری به راه انداخته و طی ان درخواست کرده است تا روز دوشنبه بعد از فینال مسابقات فوتبال آمریکایی یا سوپر باول (Super Bowl) در آمریکا تعطیل رسمی اعلام شود.

این شرکت دلیل کار خود را خستگی میلیون ها نفر از مردم پس از مسابقه روز یکشنبه بیان کرده است.

تا روز پنج شنبه در حدود ۷۰ هزار نفر این کارزار را امضا کرده اند.
آرایشگری در غزه با هوا برش

در آرایشگاه رمضان عدوان در غزه موها را نه با سشوار، که با دستگاه هوابرش خشک می کنند!

این آرایشگر فلسطینی می گوید: «مردم با شنیدن این گیج می شوند، بعضی ها کنجکاو می شوند تا یک بار آن تجربه کنند و بعد می بینند که ترس ندارد.

رمضان عدوان ۳۷ ساله تنها آرایشگر جهان نیست که برای خشک کردن و حالت دادن مو از شعله مستقیم آتش استفاده می کند، اما این کار در نوار غزه تازگی دارد.

عدوان در آرایشگاه خود در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه، ابتدا لایه ای از یک مایع به خصوص را روی موهای مشتری می مالد تا از آتش محافظت شود و سپس با یک هوابرش کوچک آن موها را خشک می کند. او محتوی مایع را فاش نمی کند.

او می گوید: «حواسم هست که چند بار آتش را روشن می کنم. به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه آن را نگه می دارم و خاموش می کنم. خیلی امن است و از دو ماه پیش تا کنون که این کار را می کنم هیچ مشکلی پیش نیامده است.»

عدوان برای هر بار کوتاه کردن و صاف کردن مو ۲۰ شکل (حدود ۵.۲۰ دلار) می گیرد. او که ۱۸ سال است به این حرفه اشتغال دارد می خواهد ثابت کند که «آرایشگران فلسطینی هم به اندازه آرایشگران سایر نقاط جهان مهارت دارند».


کشاورزان ازبک درخت لیمو و مرغ هدیه گرفتند

دولت ازبکستان قصد دارد به حدود دو میلیون خانوار روستایی این کشور مرغ و نهال لیمو هدیه بدهد تا بتوانند از آن محصول تولید کرده و برای خود نیز مصرف کنند.

بر اساس برنامه ریزی هیئت وزیران ازبکستان قرار است شرکت هایی تآسیس شوند تا با ارائه مرغ و نهال لیمو به این خانواده ها، محصول تخم مرغ و لیمو را از انها خریده و صادر کند.

دولت ازبکستان در ماه نوامبر سال گذشته میلادی اعلام کرد ارزش صادرات میوه و سبزیجات این کشور به دلیل افزایش تقاضا برای این محصولات در روسیه، به میزان میلیاردها دلار بالا رفته است. دلیل اصلی اقبال این محصولات در روسیه ممنوعیت واردات آن از کشورهای غربی بوده است.


Quirky signs in Japan hope to tackle language barrierدر موریوکا، شهری در شمال ژاپن مجموعه ای از علائم عجیب و غریب برای شناساندن آداب و رسوم محلی و خوراکی ها به گردشگران خارجی منتشر شده است.

آگهی

این علائم برای آن طراحی شده اند تا به گردشگران مواردی را بیاموزند از قبیل این که چگونه به غذای خود ادویه و چاشنی اضافه کنند، در چه غذاهایی گوشت خوک وجود دارد و هنگام شنا در استخر چه آدابی را باید رعایت کنند.


منابع

- Burning question: Denmark asks for help over its sun-sensitive travellers

- Ketchup on some sleep after the Super Bowl

- Hot new look: ​Gaza barber wields blowtorch

- Uzbek farmers offered lemon trees and chickens

آگهی

- Quirky signs in Japan hope to tackle language barrier

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی هسته‌ای شدن خود را در قانون اساسی گنجاند

قدرتمند‌ترین زن کره‌ شمالی؛ جانشین احتمالی رهبر کیست؟

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟