Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقادها به حضور چین در کنفرانس مبارزه با قاچاق اعضای بدن در واتیکان

انتقادها به حضور چین در کنفرانس مبارزه با قاچاق اعضای بدن در واتیکان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کنفرانس جهانی مبارزه با قاچاق اعضای بدن در واتیکان برگزار شد.

آگهی

کنفرانس جهانی مبارزه با قاچاق اعضای بدن در واتیکان برگزار شد. حضور چین در این کنفرانس با واکنش های متفاوت و انتقادهای زیادی روبرو شده است. هشدارهای پاپ به افزایش قاچاق اعضای بدن که از آن با عنوان «نوعی برده داری جدید» نام می برد از دلایل برگزاری این کنفرانس در واتیکان بوده است.

مارچلو سانچز، رئیس آکادمی علوم واتیکان در این کنفرانس با اشاره به این موضوع گفت : « از جمله تاثیرات مثبت حضور چین در این نشست می تواند تقویت موقعیت دولت چین یا وزرا و نمایندگانی شود که به اینجا آمده اند و می خواهند تغییرات واقعا صورت بگیرد. تغییراتی بر مبنای ارزش های انسانی که بر عدم فروش اعضای بدن یا استفاده از اعضای بدن زندانی ها بزور تاکید می کند، رفتاری که در گذشته صورت می گرفته است.»

تعدادی از حاضران در این کنفرانس با انتقاد از چین، نظام پیوند اعضای بدن در این کشور را غیراخلاقی دانسته اند. استفاده از اعضای بدن زندانیان محکوم به مرگ و یا پس از مرگ محکومان به حبس در چین تنها از سال ۲۰۱۵ به طور رسمی ممنوع شده است.

جیوفو هوآنگ، رئیس سازمان اهدای اعضای بدن چین در حاشیۀ این کنفرانس با تاکید بر ممنوعیت این اقدام گفت: « بهیچ وجه چنین عملی را مدارا نخواهیم کرد اما می دانید که چین کشور وسیعی است و یک میلیارد و سیصد میلیون نفر جمعیت دارد. مطمئن هستم که در جاهایی این قانون ممکن است زیرپا گذاشته شود.»

طبق گزارش منتشر شده توسط محققان، سالانه بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار پیوند اعضای بدن در چین صورت می گیرد که بخش اعظم آن به صورت قاچاق انجام می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معمای دست‌های بریده در شرق دور روسیه

آبه پیر کشیش معروف فرانسوی و بنیانگذار موسسه خیریه ضد فقر به آزار جنسی ۷ زن متهم شد

فراخوان ارتش اسرائیل برای سربازگیری از یهودیان حریدی؛ ارتدکس‌ها فرمان نمی‌برند