«دولت سوریه سیزده هزار زندانی را در صیدنایا به دار آویخته است»

«دولت سوریه سیزده هزار زندانی را در صیدنایا به دار آویخته است»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان غیردولتی عفو بین الملل می گوید دولت سوریه دست کم ۱۳ هزار نفر از مخالفان خود را طی سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در زندان نظامی صیدنایا در نزدیکی دمشق به دار آویخته و در گورهای دسته جمعی دفن کرده…

سازمان غیردولتی عفو بین الملل می گوید دولت سوریه دست کم ۱۳ هزار نفر از مخالفان خود را طی سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در زندان نظامی صیدنایا در نزدیکی دمشق به دار آویخته و در گورهای دسته جمعی دفن کرده است.

آگهی

این سازمان مدافع حقوق بشر در گزارشی که در همین باره و بر اساس شهادت بیش از ۸۴ نفر از زندانبانان، قضات و زندانیان سابق این زندان تهیه کرده، حداقل یکبار در هفته در این زندان زندانیان به طور گروهی پس از ضرب و شتم به دار آویخته شده اند.

لین مالوف، مدیر بخش تحقیقات عفو بین الملل در بیروت در اینباره می گوید: « در روزهای دوشنبه و چهارشنبۀ هر هفته، گروههای ۲۰ تا ۵۰ نفره از زندانیان توسط زندانبانان از سلولهایشان به بهانۀ انتقال به زندان های غیرسیاسی یا دادگاه بیرون برده می شدند و پس از هدایت آنها به بخش دیگری از زندان صیدنایا، آنها را به دار می آویختند.»

عفو بین الملل می گوید بیشتر این زندانیان از مخالفان نظامی یا غیرنظامی دولت سوریه بوده اند و یا توسط زندانبانان مورد تجاوز قرار گرفته اند یا بر اثر ضرب و شتم مجبور شده اند به یکدیگر تجاوز کنند.

این سازمان همچنین شمار زندانیان کشته شده در تمامی زندانهای سوریه را از زمان آغاز بحران در این کشور تاکنون بیش از هفده هزار و هفتصد نفر تخمین می زند و دولت سوریه را به جنایت علیه بشریت متهم می کند.

دولت سوریه هنوز دربارۀ این گزارش اظهار نظری نکرده است. زندان نظامی صیدنایا در منطقه ای به همین نام در ۳۰ کیلومتری شمال دمشق، پایتخت سوریه واقع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک رسانی به ساکنان دیرالزور سوریه آغاز شد

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

گوشه‌ای از اعتراضات دُروزی‌های سوریه به گرانی بنزین