محمود عباس انتقال هر سفارتخانه ای به بیت المقدس را برای کل خاورمیانه و جهان خطرناک می داند

محمود عباس انتقال هر سفارتخانه ای به بیت المقدس را برای کل خاورمیانه و جهان خطرناک می داند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محمود عباس، رییس دولت خودگردان فلسطینی و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه دیدار کردند و در پی این دیدار به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

آگهی

محمود عباس، رییس دولت خودگردان فلسطینی و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه دیدار کردند و در پی این دیدار به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. محور اصلی این دیدار تحت تاثیر رای و قانون جدید پارلمان اسراییل بر ادامه روند شهرک سازیهای این کشور بود.

محمود عباس، رئیس دولت خودگردان فلسطینی با انتقاد شدید از این تصمیم پارلمان اسرائیل گفت: « این قانون جدید پارلمان اسراییل نقض کامل قوانین بین المللی است و ما از دیوان بین المللی لاهه می خواهیم که برای نجات سرزمین ما وارد عمل شود. کاری که اسراییل می کند تنها استقرار یک حکومت و دولت با یک سیستم حکومتی نژادپرستی است. کلمه ای دیگر برای سیاستهای اسراییل پیدا نمی کنیم. اگر چنین اتفاقی بیفتد یک فاجعه است برای ما و برای جامعه جهانی و ما مخالف کامل آن هستیم.»

دیگر موضوع اصلی گفتگوها میان دو رهبر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس پس از به روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ بود. محمود عباس در این کنفرانس تاکید کرد انتقال این سفارتخانه می تواند صلح خاورمیانه را برای همیشه به خطر بیندازد. فرانسوا اولاند نیز در سخنان خود از تشکیل دو کشور مستقل حمایت کرد و گفت تنها راه حل دستیابی به صلح خاورمیانه تشکیل این دو کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ها به قانون جدید اسرائیل برای ساخت و ساز در اراضی اشغالی

پارلمان اسرائیل قانون ساخت چهارهزار خانه را در اراضی اشغالی تصویب کرد

ادعای «نسل‌کشی» علیه اسرائیل؛ گزارشگر سازمان ملل: با تهدیدهایی روبرو بودم