مهاجم موزه لوور مردی اهل مصر است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مهاجم موزه لوور مردی اهل مصر است

پلیس فرانسه می گوید فرد که با قمه به سربازان در موزه لوور پاریس حمله کرد، یک مرد مصری بوده است. به گفته پلیس فرانسه این مرد ۲۹ ساله چند روز قبل وارد فرانسه شد و نامش عبدالله رضا رفاعی الحمامی است.

این مرد روز جمعه به سربازان فرانسوی که مامور محافظت از موزه لوور بودند حمله کرد اما بلافاصله هدف تیراندازی ماموران قرار گرفت و زخمی شد.

حال فرد مهاجم وخیم گزارش شده است.

سخنگوی پلیس گفته است که فرد مهاجم هنگام حمله فریاد «الله اکبر» سر می داد.

فرانسوا مولن، دادستان پاریس گفت: «تحقیقاتی که ما در این باره آغاز کرده ایم در داخل و خارج خاک فرانسه ادامه دارد. ما می خواهیم بفهمیم که مسیر سفر او دقیقا چه بوده است و آیا او این حمله را به تنهایی تدارک دید یا همکارانی داشته است. همچنین می خواهیم از انگیزه او از این حمله اطلاع پیدا کنیم.»

به گزارش خبرگزاری رویترز درگیری زمانی آغاز شد که فرد مهاجم تلاش کرد وارد فروشگاهی در طبقه زیرزمین موزه لوور شود.

از بیش از یک سال قبل و پس از حملات مهاجمان مسلح در پاریس در سراسر فرانسه وضعیت اضطراری حاکم شده است. در این حملات که با تیراندازی در یک سالن کنسرت و انفجار بمب همراه بود ۱۳۰ نفر کشته و ده ها نفر مجروح شدند. گروه اسلامگرای «داعش» که خود را دولت اسلامی می خواند و به دنبال حاکم کردن خلافت اسلامی در بخشهایی از سوریه و عراق است، مسئولیت اجرای این حملات را به عهده گرفت.

حدود شش ماه قبل و در روز ملی فرانسه، مردی که سوار کامیونی بود با حمله به حاضران در جشن خیابانی مرگ ۸۴ نفر را رقم زد. در این حادثه سیصد نفر مجروح شدند.