گسترش و ادامه شهرک سازی اسرائیل با ورود ترامپ به کاخ سفید

گسترش و ادامه شهرک سازی اسرائیل با ورود ترامپ به کاخ سفید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اسرائیل در یازدهمین روز از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا، روز سه شنبه از ساخت ۳ هزار واحد مسکونی جدید در اراضی اشغالی فلسطینان در کرانه باختری رود اردن خبر…

آگهی

اسرائیل در یازدهمین روز از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا، روز سه شنبه از ساخت ۳ هزار واحد مسکونی جدید در اراضی اشغالی فلسطینان در کرانه باختری رود اردن خبر داد.

دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در همین مدت کوتاه در مجموع تصمیم به احداث بیش از ۶ هزار واحد مسکونی در اراضی فلسطینیان گرفته است.

از این تعداد ۵۶۰ واحد مسکونی در شرق بیت المقدس و ۱۰۰ واحد از این تعداد با کمک مالی خانوادۀ جارد کوشنر، داماد یهودی دونالد ترامپ، ساخته می شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، ۲۰۱۶، ضمن محکوم کردن شهرک سازی های اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطینی ها، خواستار توقف این ساخت و سازها شد.

آمریکا که قعطنامه های غیرهمسو با منافع اسرائیل را وتو می کند در آن وقت و در آخرین روزهای دوران ریاست جمهوری باراک اوباما به این قطعنامه رای ممتنع داد. ساخت شهرک های یهودی نشین در اراضی اشغالی فلسطنیان بر اساس قوانین بین الملل غیرقانونی است که اسرائیل از آن تبعیت نمی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها پلیس اسرائیل در روز تخلیۀ «آمونا» وارد این پایگاه شدند

تاکتیک جنگی و سناریوهای ناهمگون اسرائیل برای امروز و فردای غزه؛ سرنوشت باریکه فلسطینی چه می‌شود؟

حملات اسرائیل به نوار غزه؛ آمریکا قطعنامه پیشنهادی برای برقراری آتش‌بس را وتو کرد