Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

صدها پلیس اسرائیل در روز تخلیۀ «آمونا» وارد این پایگاه شدند

صدها پلیس اسرائیل در روز تخلیۀ «آمونا» وارد این پایگاه شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ساکنان اسرائیلی پایگاه «آمونا» در غرب رود اردن با صدها نیروی امنیتی و پلیس که روز چهارشنبه با هدف اجرای حکم دادگاه و تخلیه این پایگاه وارد آن شده بودند، درگیر…

آگهی

ساکنان اسرائیلی پایگاه «آمونا» در غرب رود اردن با صدها نیروی امنیتی و پلیس که روز چهارشنبه با هدف اجرای حکم دادگاه و تخلیه این پایگاه وارد آن شده بودند، درگیر شدند.

دادگاه عالی اسرائیل پیش تر استدلال و حکم کرده بود که محدوده ای که حدود ۳۳۰ اسرائیلی در آمونا در آن سکنی گزیده اند ملک و زمین فلسطینیان است و باید آن را تا ۸ فوریه ترک کنند.

برخی از خانواده های ساکن در این پایگاه گفته بودند از خشونت پرهیز خواهند کرد اما خانه و کاشانه خود را به میل خود ترک نخواهند گفت.

کشمکش حقوقی بر سر پایگاه یهودی نشین آمونا هشت سالی در جریان بود و راستگرایان در کنست، پارلمان اسرائیل، سخت در تلاش برای ممانعت از تخریب این پایگاه و تخلیه ساکنان آن بودند.

همزمان و به نوشته روزنامه هارتص، نفتالی بنت، وزیر آموزش اسرائیل در کنست با «دردناک» خواندن از دست رفتن آمونا وعده داد تا کل اراضی فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن به نواحی تحت کنترل اسرائیل ضمیمه شود.

در سال ۲۰۰۶ میلادی و در جریان تخلیه چند واحد در آمونا هزاران شهرک نشین یهودی به معترضان و ساکنان آمونا پیوستند. در درگیری آنان با پلیس اسرائیل در آن روز ۲۰۰ نفر زخمی و مجروح شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسترش و ادامه شهرک سازی اسرائیل با ورود ترامپ به کاخ سفید

تصویب قطعنامه محکومیت اسرائیل با رای ممتنع آمریکا

اسرائیل سفرای کشورهای حامی عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد را احضار کرد