Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

به شهروندان ۷ کشور و شهروندان دوتابعیتی آنها ویزای آمریکا داده نمی‌شود

به شهروندان ۷ کشور و شهروندان دوتابعیتی آنها ویزای آمریکا داده نمی‌شود
Copyright 
نگارش از Hossein Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سفارت ایالات متحده آمریکا در لندن و در برلین، روز دوشنبه ۱۱ بهمن اعلام کردند که صدور ویزا برای شهروندان تابع هفت کشور ایران، عراق، لیبی، سومالی، سوریه، سودان و یمن متوقف شده است.

بنا به اطلاعیه سفارت آمریکا، ممنوعیت صدور ویزا که درپی فرمان دونالد ترامپ در این زمینه صورت می گیرد، همچنین شامل شهروندان دوتابعیتی هریک از این کشورها نیز می شود.

در این اطلاعیه آمده که «در اجرای فرمان ۲۷ ژانویه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، صدور ویزا برای شهروندان این کشورها تا اطلاع ثانوی متوقف می شود. اگر شما تبعه یکی از این کشورها و یا شهروند دو تابعیتی یکی از این کشورها هستید لطفا در حال حاضر از درخواست ویزا و یا پرداخت هرگونه هزینه مربوط به صدور ویزا خودداری کنید.»

به دنبال فرمان دونالد ترامپ در روز جمعه گذشته، سرگردانی بسیاری برای شهروندان تابع این هفت کشور که دارای ویزای آمریکا و یا گرین کارت (اقامت دائم آمریکا) بوده و قصد سفر به این کشور داشتند، ایجاد شد و دهها نفر از آنها در فرودگاه های آمریکا متوقف و از ورود به این کشور باز داشته شدند.

اما اعتراض گسترده فعالان مدنی، دادستان های کل ۱۶ ایالت و نیز رهبر دموکرات های سنای آمریکا و چند سناتور ارشد جمهوریخواه این کشور، موجب شد که یک قاضی فدرال رای داد که اخراج کسانی که با ویزای قانونی وارد آمریکا شده و یا پناهنده هستند، به طور موقت لغو می شود.

پس از آن جان کلی وزیر امنیت داخلی و رینس پریپس رئیس دفتر رئیس جمهوری آمریکا اعلام کردند که محدویت های اعلام شده شامل دارندگان گرین کارت نمی شود.

رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه ۲۹ ژانویه از فرمان خود دفاع کرد و گفت هدف این محدودیت ها مسلمانان نیستند بلکه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت آمریکاست.

با این حال هنوز ابعاد اجرایی فرمان دونالد ترامپ در مورد شهروندان این ۷ کشور به طور کامل روشن نیست و قرار است ظرف مهلت سه ماهه آینده تدقیق و اعلام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند