Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حسن روحانی: مردم پای صندوق انتخابات حماسه دیگری خواهند آفرید

حسن روحانی: مردم پای صندوق انتخابات حماسه دیگری خواهند آفرید
Copyright 
نگارش از Hossein Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه و در آستانه سالگرد انقلاب به همراه هیات دولت در آرامگاه آیت الله خمینی حضور یافت. او طی سخنانی ضمن تجلیل از آتش‌نشانانی که در حادثه فروریزی پلاسکو جان باختند، به اظهار نظر در مورد دور آینده انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.

آقای روحانی با بیان اینکه مهمترین تجلی آزادی در ایام انتخابات است که مردم در پای صندوق آرا، افراد مورد نظرشان را برمی گزینند، گفت: «ما در ماه های آینده در پیشگاه تاریخ در یک آزمایش بزرگ تاریخی قرار خواهیم گرفت. مردم در آغاز سال ۹۶ پای صندوق انتخابات، حماسه دیگری را خواهند آفرید.

با آنکه نزدیک به چهار ماه تا برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران باقی است، آقای روحانی در سخنرانی امروز و در حالی که سید حسن خمینی نیز او را همراهی می‌کرد، کوشید تا تفاوت برداشت خود با برخی افراد و جریان‌های مخالف دولت در مورد چند مساله اساسی را برجسته کند.

رپیس جمهور در مورد درک خود از مفهوم استقلال گفت استقلال به معنای انزوا نیست، استقلال به معنای عدم استیلای دیگران بر سرنوشت کشور است. ما نه بیگانه پرستیم و نه بیگانه هراس و تافته جدا بافته یا تارو پود گم شده در نقش جهان هم نیستیم.

حسن روحانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در مورد برقراری رابطه با دیگر کشورها و مردم جهان تاکید کرد که ما با همه شباهت‌ها و تفاوت‌ها با دیگر مردم جهان؛ از تعامل سازنده با جهان به نفع مردم و منافع ملی استفاده خواهیم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند

مجتبی خامنه‌ای و بحران جانشینی؛ جمهوری اسلامی با مرگ ابراهیم رئیسی به چه سمتی خواهد رفت؟

چرا رسانه‌های ایران از ابتدای سانحه برای بالگرد حامل رئیسی این‌ قدر اخبار ضدونقیض منتشر کردند؟