Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایران سفیر سوئیس را در ارتباط با فرمان ترامپ احضار کرد

ایران سفیر سوئیس را در ارتباط با فرمان ترامپ احضار کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از اجرایی شدن فرمان دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان ایرانی و شش کشور دیگر به آمریکا، وزارت امور خارجه ایران، سفیر سوئیس در تهران را احضار…

آگهی

یک روز پس از اجرایی شدن فرمان دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان ایرانی و شش کشور دیگر به آمریکا، وزارت امور خارجه ایران، سفیر سوئیس در تهران را احضار کرد. با توجه به این که ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند، سفارت سوئیس در ایران به عنوان حافظ منافع دولت آمریکا فعالیت می کند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در چند پیام توئیتری از اقدام دولت آمریکا انتقاد کرد. البته آقای ظریف گفته است که بر خلاف آمریکا، تصمیمهای ایران عطف به ما سبق نمی شود و همه کسانی که ویزای ایران را دارند همچنان می توانند به این کشور سفر کنند.

جلسه مجلس شورای اسلامی ایران تحت تاثیر فرمان دونالد ترامپ بود. علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران گفت: «این اقدام، هراس دولت [آمریکا] را ظاهر کرد که از سایه خود هم می ترسد و هم روحیه خشن نژادپرستانه آنها را که پشت ظواهر عوام فریبانه دموکراسی خواهی و حقوق بشر پنهان شده است.»

این دستور بلافاصله پس از امضاشدن اجرا شد و ده ها ایرانی را که قصد سفر به آمریکا داشتند سرگردان کرد و باعث شد بسیاری از آنها که برای سوار شدن به هواپیما به فرودگاه رفته بودند، از سفر بازبمانند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دستور اجرایی را تحت عنوان «حفاظت از آمریکا در برابر حملات تروریستی» امضا کرده است که بر اساس آن ورود شهروندان هفت کشور که اکثریت جمعیت آنها مسلمان هستند، از جمله ایران به آمریکا برای ۹۰ روز ممنوع شده است. به جز ایران، شش کشور سوریه، عراق، یمن، لیبی، سومالی و سودان هم در فهرست کشورهای ممنوع قرار دارند. این ممنوعیت ممکن است تمدید شود. ورود پناهجویان به آمریکا هم برای دست کم ۴ ماه تعلیق می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرگردانی شهروندان هفت کشور در فرودگاههای آمریکا

ترامپ دستور ممنوعیت ورود شهروندان ایران و شش کشور دیگر به آمریکا را امضا کرد

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است