بنوا آمون نامزد سوسیالیست ها در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد

بنوا آمون نامزد سوسیالیست ها در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد
نگارش از Euronews

در رقابت های مقدماتی حزب سوسیالیست فرانسه بنوا آمون با پیروزی بر مانوئل والس نامزد سوسیالیست ها در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد وزیر پیشین آموزش و پرورش که چهره چندان شناخته شده ای نبود پس از این پ

در رقابت های مقدماتی حزب سوسیالیست فرانسه بنوا آمون با پیروزی بر مانوئل والس نامزد سوسیالیست ها در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد

وزیر پیشین آموزش و پرورش که چهره چندان شناخته شده ای نبود پس از این پیروزی، از دیگر نامزدهای جناح چپ خواست تا به او بپیوندند. او گفت: «از روز دوشنبه من به تمامی نامزدها و تمامی آنهایی که خود را چپ و سبز می دانند بویژه یانیک ژجدو و ژان لوک ملانشون پیشنهاد خواهم کرد که بیشتر به منافع فرانسه بیاندیشند تا به منافع شخصی. من تمام فرانسوی ها را حول محور آینده مطلوب گرد می آورم. ما با هم فرانسه ای خواهیم ساخت که به آن مفتخر باشیم. زنده باد جمهوری، زنده باد فرانسه»

نتیجه شمارش اولیه آراء دومین دور رقابت های مقدماتی سوسیالیست ها حاکی از آن است که بنوا آمون ۵۹ رصد آراء را از آن خود کرده و مانوئل والس هم ۴۱ درصد آراء را به دست آورده است.

مانوئل والس، بازنده این رقابت ها نیز این پیروزی را به رقیبش تبریک گفت و ضمن اعلام حمایتش از او گفت: «از این پس بنوا آمون نامزد خانواده سیاسی ما خواهد بود و ماموریت او جمع کردن جناح چپ است.»

بنوا آمون ۴۹ ساله که با شعار «آینده ای مطلوب» و وعده تخصیص حقوق پایه و همگانی به تمام شهروندان کارزارش را آغاز کرده در انتخابات ریاست جمهوری آوریل/ اردیبهشت، با دیگر نامزدها از جمله فرانسوا فیون از جناح راست میانه، مارین لوپن نامزد حزب راست افراطی «جبهه ملی» و امانوئل ماکرون نامزد مستقل رقابت خواهد کرد.

نظرسنجی ها حاکی از آن است که میزان مشارکت رای دهندگان در این دور ۲۲.۸ درصد بیشتر از یکشنبه قبل (نخستین دور رقابت های مقدماتی سوسیالیست ها) بوده است؛ آنچه به کمک بنوا آمون آمد و شکست نخست وزیر پیشین فرانسه را رقم زد.

مطالب مرتبط