محکومیت ساخت دیوار در مرز مکزیک در اجلاس کشورهای آمریکای لاتین

محکومیت ساخت دیوار در مرز مکزیک در اجلاس کشورهای آمریکای لاتین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران حاضر در نشست جامعه کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب (CELAC) روز چهارشنبه در پونتا کانا جمهوری دومینیکن، سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بویژه ساخت دیوار در مرز مکزیک را مح

آگهی

رهبران حاضر در نشست جامعه کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب (CELAC) روز چهارشنبه در پونتا کانا جمهوری دومینیکن، سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بویژه ساخت دیوار در مرز مکزیک را محکوم کردند.

نماینده مکزیک در این اجلاس گفت که سیاست های مهاجرتی باید به مزایای حضور مهاجران توجه نشان دهد.

رافائل کورآ، رئیس جمهوری اکوادر نیز در سخنانی گفت: «راه حل متوقف کردن مهاجرت ساخت دیوار یا بستن مرزها نیست. راه حل، همبستگی، توجه به جنبه های انسانی و استقرار صلح و رفاه برای همه مردم در جهان است. تا زمانی که توزیع عادلانه ثروت وجود نداشته باشد، مشکلات اجتماعی در جهان حل نخواهند شد.»

رائول کاسترو رئیس جمهوری کوبا نیز در این نشست گفت که کشورش امیداور به ادامه سیاست عادی سازی روابط با ایالات متحده است، اما تاکید کرد که دولت ترامپ نباید انتظار کسب امتیازاتی را از کوبا داشته باشد که به حق حاکمیت سرزمینی مرتبطند.

کشورهای حاضر در نشست جامعه آمریکای لاتین و حوزه کارائیب همچنین با اشاره به ناآرامی ها در ونزوئلا، تاکید کردند که از گفتگو میان دولت و مخالفان حمایت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه ایران: همواره پیام‌های مثبتی از آمریکا دریافت می‌کنیم

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند

ویکتوریا نولاند، جانشین موقت وندی شرمن کیست و موضعش در قبال ایران و برجام چیست؟