امنیت فضای مجازی، موضوع اصلی نمایشگاه «سبیت»

امنیت فضای مجازی، موضوع اصلی نمایشگاه «سبیت»
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاه سبیت (CeBit)، بزرگترین نمایشگاه بین المللی فن آوری اطلاعات که هرساله در شهر هانوفر آلمان برگزار می شود، امسال نگاهی عمیق به پتانسیل تحول در فرایند دیجیتالی شدن و موضوع امنیت فضای مجازی…

نمایشگاه سبیت (CeBit)، بزرگترین نمایشگاه بین المللی فن آوری اطلاعات که هرساله در شهر هانوفر آلمان برگزار می شود، امسال نگاهی عمیق به پتانسیل تحول در فرایند دیجیتالی شدن و موضوع امنیت فضای مجازی دارد.

آگهی

این نمایشگاه که مهمترین اتفاق در دنیای دیجیتال محسوب می شود، هشت هفته دیگر در شهر هانوفر آغاز خواهد شد.

پس از افزایش نگرانی ها درباره امنیت دنیای مجازی، به خصوص در ماجرای انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا و احتمال دخالت هکرها در این انتخابات، برگزارکنندگان این نمایشگاه می گویند که امنیت یکی از موضوعات اصلی سبیت در سال جاری است.

اولیور فرسه، رئیس هیات مدیره نمایشگاه آلمان می گوید: «امنیت یکی از موضوعات کلیدی در سبیت است. از یک سو ما بیش از سیصد شرکت کننده خواهیم داشت که راهکارهای امنیتی برای کسب و کارها ارائه می کنند، از سوی دیگر این موضوع در بحث های مختلف به بحث گذاشته خواهد شد و همچنین در کنفرانس جهانی سبیت نیز درباره آن گفتگو خواهد شد.»

کشور ژاپن، شریک امسال نمایشگاه سبیت خواهد بود، تصمیمی که توسط دولت دو کشور در برلین و توکیو گرفته شده است. این کشور حدود ۱۲۰ شرکت در هر قسمت نمایشگاه خواهد داشت.

تاکشی یاگی، سفیر ژاپن در آلمان می گوید: «زمینه های بسیاری وجود دارد که ما می خواهیم در آنها جهان را شگفت زده کنیم. برای مثل ربات ها، هوش مصنوعی، رانندگی خودکار، یا بیومتریک.»

بیش از دویست هزار بازدیدکننده پیش بینی شده این نمایشگاه این شانس را خواهند داشت که درباره تکنولوژی واقعیت مجازی و آخرین تحولات در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین نیز بیشتر بدانند.

سباستین سام، خبرنگار یورونیوز می گوید: «دیجیتالی شدن، اقتصاد، سیاست و جامعه ما را تغییر میدهد. نمایشگاه سبیت می خواهد این تحولات را برای بازدیدکنندگانش ملموس کند. بودن ترکیبی از نمایشگاه، کنفرانس و محلی برای ارتباطات، شرکت در سبیت را برای کل دنیای دیجیتال به یک ضروت تبدیل می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولتی‌سازی در آلمان؛ غول گازی «یونیپر» ملی شد

نرخ تورم پس از ۲۱ ماه در تمامی کشورهای عضو منطقه یورو تک‌رقمی شد

نرخ تورم در منطقه یورو به پایین‌ترین حد در ۱۴ ماه گذشته رسید