شمار آتش نشان های جان باخته در حادثه پلاسکو به ۱۱ تن رسید

شمار آتش نشان های جان باخته در حادثه پلاسکو به ۱۱ تن رسید
نگارش از Ali Kheradpir
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در هفتمین روز عملیات آواربرداری از محل ساختمان فرو ریخته پلاسکو در تهران، جسد ۸ آتش نشان دیگر کشف شد.

آگهی

در هفتمین روز عملیات آواربرداری از محل ساختمان فرو ریخته پلاسکو در تهران، جسد ۸ آتش نشان دیگر کشف شد. با احتساب آتش نشانی که در بیمارستان جان باخته است، روز چهارشنبه شمار جان باختگان در میان نیروهای آتش نشانی پایتخت به ۱۱ تن رسید.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دلیل آتش سوزی را «اتصال برق» عنوان کرده است. هنوز شمار دقیق آتش نشان هایی که در زمان فرو ریختن ساختمان درون پلاسکو بوده اند اعلام نشده است.

بر شانه های آتش ! | #هادی_حیدری | چهارشنبه۶بهمن۹۵ | امروز هشت پیکر مفقودان از زیر آوارهای #پلاسکو بیرون کشیده شد. یادشان جاودان pic.twitter.com/H20zItu1hA

— روزنامه شهروند (@shahrvand_paper) January 25, 2017

شاهدان عینی می گویند علاوه بر آتش نشان ها «شماری از کسبه نیز برای خارج کردن اسناد وارد واحدهای صنفی شده بودند.» رسانه های ایران در روزهای اخیر از کشف جسد ۴ تن دیگر غیر از آتش نشان ها خبر داده اند. در گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا آمده که «پیکر چهارم همچنان زیر آوار است و به خاطر خطر ریزش آوار هنوز خارج نشده است.»

پیش تر روز پنجشنبه برای تشییع اجساد قربانیان این سانحه در نظرگرفته شده بود که با کشف اجساد دیگر، این مراسم به تعویق افتاد.

آنانکه شمع آرزو در بزم عشق افروختند… pic.twitter.com/SHnGQbNvKd

— محمود صادقی (@mah_sadeghi) January 25, 2017

ساختمان ۱۷ طبقه پلاسکو که با طرح و سرمایه حبیب القانیان ساخته و پس از انقلاب مصادره شد، پنجشنبه هفته گذشته پس از ۵۴ سال در پی وقوع آتش سوزی در طبقات بالایی فرو ریخت.

حبیب القانیان سرمایه دار، کارآفرین و رئیس اسبق انجمن کلیمیان تهران بود که بهمن ۱۳۵۷ بازداشت و اردیبهشت سال بعد با حکم صادق خلخالی در زندان قصر تهران اعدام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد

ساعات پرالتهاب برای ایران و خاورمیانه؛ از گزارش حمله «قریب الوقوع» تا لغو برخی پروازهای تهران

دست‌کم ۵ مامور انتظامی ایران در کمین مسلحانه در سیستان و بلوچستان کشته شدند