شمار آتش نشان های جان باخته در حادثه پلاسکو به ۱۱ تن رسید

شمار آتش نشان های جان باخته در حادثه پلاسکو به ۱۱ تن رسید
نگارش از Ali Kheradpir
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در هفتمین روز عملیات آواربرداری از محل ساختمان فرو ریخته پلاسکو در تهران، جسد ۸ آتش نشان دیگر کشف شد.

در هفتمین روز عملیات آواربرداری از محل ساختمان فرو ریخته پلاسکو در تهران، جسد ۸ آتش نشان دیگر کشف شد. با احتساب آتش نشانی که در بیمارستان جان باخته است، روز چهارشنبه شمار جان باختگان در میان نیروهای آتش نشانی پایتخت به ۱۱ تن رسید.

آگهی

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دلیل آتش سوزی را «اتصال برق» عنوان کرده است. هنوز شمار دقیق آتش نشان هایی که در زمان فرو ریختن ساختمان درون پلاسکو بوده اند اعلام نشده است.

شاهدان عینی می گویند علاوه بر آتش نشان ها «شماری از کسبه نیز برای خارج کردن اسناد وارد واحدهای صنفی شده بودند.» رسانه های ایران در روزهای اخیر از کشف جسد ۴ تن دیگر غیر از آتش نشان ها خبر داده اند. در گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا آمده که «پیکر چهارم همچنان زیر آوار است و به خاطر خطر ریزش آوار هنوز خارج نشده است.»

پیش تر روز پنجشنبه برای تشییع اجساد قربانیان این سانحه در نظرگرفته شده بود که با کشف اجساد دیگر، این مراسم به تعویق افتاد.

ساختمان ۱۷ طبقه پلاسکو که با طرح و سرمایه حبیب القانیان ساخته و پس از انقلاب مصادره شد، پنجشنبه هفته گذشته پس از ۵۴ سال در پی وقوع آتش سوزی در طبقات بالایی فرو ریخت.

حبیب القانیان سرمایه دار، کارآفرین و رئیس اسبق انجمن کلیمیان تهران بود که بهمن ۱۳۵۷ بازداشت و اردیبهشت سال بعد با حکم صادق خلخالی در زندان قصر تهران اعدام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است

۵۰۰ روز بازداشت در ایران؛ خانواده زندانی فرانسوی: هیچ اطلاعی از روند رسیدگی به پرونده نداریم