Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دونالد ترامپ ساخت خطوط لوله جنجالی نفت را از سر می گیرد

دونالد ترامپ ساخت خطوط لوله جنجالی نفت را از سر می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه و همانطور که پیش تر وعده داده بود پروژه خط لوله نفت «کیستون ایکس ال» را احیا کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه و همانطور که پیش تر وعده داده بود پروژه خط لوله نفت «کیستون ایکس ال» را احیا کرد. آقای ترامپ با امضای سند مربوطه که امکان ساخت خط لوله انتقال نفت شیست کانادا به نبراسکا در مرکز ایالات متحده را امکان پذیر می کند، تایید کرد که اگر بناست خط لوله ای در خاک آمریکا بنا شود مواد اولیه آن باید داخلی باشد و لوله ها هم در آمریکا تولید شوند. حدود ۱۴۰۰ کیلومتر از این خط لوله ۱۹۰۰ کیلومتری از داخل خاک آمریکا می گذرد.

دولت باراک اوباما پیش تر با توجه به تعهدات آمریکا در مبارزه با تغییرات اقلیمی مانع اجرای این طرح شده بود اما رییس جمهوری جدید آمریکا که در شعارهای انتخاباتی خود نشان داده دغدغه های محیط زیستی برایش اولویت ندارند، تصریح کرد که با مذاکره مجدد بر روی برخی از بندهای این طرح امیدوار است دستکم ۲۸ هزار شغل جدید حول آن ایجاد شود. همزمان، با تصمیم آقای ترامپ عملیات ساخت خط لوله نفت داکوتای شمالی هم از سر گرفته می شود. این طرح در ماه دسامبر و در پی اعتراضات گسترده سرخپوستان ساکن در مسیر خط لوله و طرفداران محیط زیست متوقف شده بود. آقای ترامپ روز سه شنبه تاکید کرد که آغاز این طرح مشروط به شرایطی است که ما تعیین می کنیم.

این خط لوله که بخشی از آن احداث شده می بایست از زیر دریاچه اوهه و نزدیکی سرزمین های سرخ پوستان عبور کند. سرخ پوستان ساکن این نواحی نگران هستند که احداث این خط لوله علاوه بر تعرض به سرزمین هایشان، موجب آلودگی آب آشامیدنی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وعده های ترامپ به خودروسازان آمریکایی

ترامپ دستور خروج آمریکا از معاهده تجاری اقیانوس آرام را صادر کرد

جو بایدن از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کنار کشید