Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سخنگوی دولت ایران: قانون، شهرداری را مسئول حادثه پلاسکو می‌داند

سخنگوی دولت ایران: قانون، شهرداری را مسئول حادثه پلاسکو می‌داند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در ششمین روز از حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو، هنوز ابهامات زیادی در مورد تعداد جانباختگان این حادثه و نیز نهادهایی که در ارتباط با نظارت بر ایمنی این ساختمان تجاری مسئولیت داشته اند، وجود دارد.

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت حسن روحانی، روز سه شنبه ۵ بهمن ماه در نشست خبری خود گفت قانون شهرداری را مسئول می‌داند اما اجازه بدهیم این شرایط تمام شود و ما گزارشات لازم را به دست بیاوریم و بعد پاسخ های لازم را ارائه دهیم.

سخنگوی دولت همچنین به کمیته ای اشاره کرد که رئیس جمهور تعیین کرده و مشغول کار روی علل حادثه است. در این کمیته که در جلسه یکشنبه شب هیدت وزیران تعیین شد، وزیران کشور و اقتصاد و نیز مسئولان شهرداری، بنیاد مستضعفان و اتاق اصناف شرکت دارند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و ستاد مدیریت بحران پلاسکو روز سه شنبه گفت تا کنون ۷۰ درصد آواربرداری از ساختمان پلاسکو انجام شده است. بنا به تازه ترین آمار ۲۵ نفر زیر آوارها مانده اند که ۱۶ نفر از انها آتش نشان هستند. از این تعداد پیکر ۵ نفر از زیر آوار بیرون آمده که دو نفر آتش نشان بوده‌اند.

روز سه شنبه همچنین در جلسه شورای شهر تهران بحث بر سر مسئولان حادثه با تنش همراه بود. از جمله محسن سرخو رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر خواستار استعفای قالیباف در پی حادثه پلاسکو شد. او انتشار فیلمی از سخنان شهردار در جلسه غیر علنی روز یکشنبه که مربوط به دو سال قبل بوده را زیر سئوال برد و گفت فیلم طوری منتشر شده که انگار شهردار به شورای شهر در مورد ایمنی پلاسکو هشدار داده و شورای شهر نیز اقدامی نکرده است.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر با بیان اینکه شهرداری اخطاریه‌های ایمنی خود را به مستاجران و نه به بنیاد مستضعفان داده، اضافه کرد: اخطاریه‌ها نباید برای مستاجران و مالکان سرقفلی ارسال شود، بلکه باید برای مالک اصلی ساختمان پلاسکو که همان بنیاد مستضعفان است ارسال می‌شد.

رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز در جلسه روز سه شنبه این شورا از قوه قضاییه خواست به دور از محافظه‌کاری سیاسی، مسببان حادثه را شناسایی و محاکمه کنند. وی با انتقاد از بیرون راندن خبرنگاران و عکاسان از محدوده کارگاه پلاسکو و اجازه حضور تنها به خبرنگاران صداوسیما ، خواستار لغو انحصار خبری شد و اضافه کرد: شاید انتشار عکس در فضای مجازی موجب ناراحتی خانواده‌ها شود اما جای سئوال است که چرا خبرنگاران بیرون رانده می‌شوند و نباید حضور داشته باشند؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فاجعه‌بارترین سوانح فروریختن پل در ایالات متحده بر اثر برخورد کشتی‌‌ها

پلی در شهر پاتراس یونان فرو ریخت و قربانی گرفت

تصاویری از ریزش یک روگذر در فیلادلفیا؛ مقامات آمریکایی در حال بررسی دلیل حادثه هستند