Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

مردم بولیوی برای برآورده شدن آرزوهایشان به جشنوارۀ برکت می آیند

مردم بولیوی برای برآورده شدن آرزوهایشان به جشنوارۀ برکت می آیند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم بولیوی روز سه شنبه مراسم سنتی جشنوارۀ موسوم به برکت و فراوانی را آغاز کردند.

آگهی

مردم بولیوی روز سه شنبه مراسم سنتی جشنوارۀ موسوم به برکت و فراوانی را آغاز کردند. در این جشنواره مردم بنا به باوری که دارند، مجسمه ها و سمبل هایی را که نشان آرزوها و رویاهایشان است در اختیار روحانی های مذهبی قرار می دهند تا بر این سمبل ها دعا بخوانند.

هنرمندان بولیویایی در روزهای این جشنواره سمبل هایی را که مردم برای دعای برکت خود نیاز دارند، برای آنها می سازند. عشق، پول، خانه و ازدواج از جمله آرزوهایی است که مردم در این جشنواره سمبل مربوط به آن را می خرند تا خواسته هایشان را برآورده کند.

زنی از اهالی شهر آیمارا دربارۀ برآورده شدن آرزوهایش می گوید: «من همیشه از کشیش برای داشتن خانه، پول، سلامتی و کار دعای خیر گرفته ام.»

خدای برکت در باور سنتی بولیوی که این جشنواره به نام آن برگزار می شود، «اککو» نام دارد.

شهروند دیگری با اشاره به سمبل خانه ای که خانواده اش برای او خریده است، می گوید: «حالا تمام سال برای من خوب خواهد بود، این سمبل مرا از شیاطین دور نگه خواهد داشت. خریدن سمبل یک خانه یعنی اینکه شما بزودی یک خانه خواهید خرید، هرچند ما همین الان یک خانه داریم اما خوب است که یکی دیگر داشته باشیم. با ایمان می توانی کوه را جابجا کنی.»

این جشنواره که هر سال از روز بیست و چهارم ژانویه آغاز می شود هزاران نفر از مردم بولیوی را از سراسر کشور به شهر لاپاز می کشاند.

جشنوارۀ برکت و فراوانی سه هفته به طول می کشد و کسانیکه بعد از دعای کشیش ها، سمبل آرزوهایشان را به خانه می برند تا جشنوارۀ بعدی منتظر برآورده شدن این آرزوها می مانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری فستیوال جمجمه در بولیوی

بولیوی به جمع کشورهایی پیوست که به جای دلار از یوآن چین برای تجارت استفاده می‌کنند

تصاویری از پنجاهمین رژه سالانه هالووین نیویورک