Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ پس از ادای سوگند، بطور رسمی رئیس جمهور آمریکا شد

دونالد ترامپ پس از ادای سوگند، بطور رسمی رئیس جمهور آمریکا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پایان مراسم ادای سوگند، دونالد ترامپ بطور رسمی بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شناخته شد.

آگهی

با پایان مراسم ادای سوگند، دونالد ترامپ بطور رسمی بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شناخته شد.

در ابتدای مراسم تحلیف، امروز جمعه یکم بهمن (بیستم ژانویه)، برخی از رهبران مذهبی سخنرانی کردند که در بین آنها اسقف اعظم نیویورک یک رهبر مذهبی لاتین تبار یک کشیش زن حضور داشتند.

پس از اجرای چندین قطعه موسیقی نماینده حزب دموکرات در مورد برابری حقوق مردم با هر رنگ، مذهب، جنسیت و گرایش جنسی سخنرانی کرد و انتقال صلح آمیز قدرت را نقطه قوت دموکراسی در آمریکا دانست.

در اولین قسمت مراسم تحلیف مایک پنس بعنوان معاون اول دونالد ترامپ سوگند یاد کرد و سپس آقای ترامپ سوگند ریاست جمهوری خود را در محافظت از آمریکا در برابر دشمنان خارجی و داخلی ادا کرد.

هیلاری کلینتون نامزد رقیب دونالد ترامپ از حزب دموکرات و همچنین بیل کلینتون، جورج دبیلو بوش و جیمی کارتر علاوه بر باراک اوباما بعنوان رئیس جمهوران پیشین آمریکا در این مراسم حاضر شدند. جورج بوش پدر و همسرش به دلیل بیماری در بیمارستان بستری هستند و در مراسم تحلیف حضور نداشتند.

برنی سندرز، رقیب انتخاباتی هیلاری کلینتون در حزب دموکرات و نماینده پارلمان در مراسم تحلیف حضور داشت اما ۵۰ نفر نمایندگان پارلمان از حزب دموکرات در مراسم امروز شرکت نکردند.

در حاشیه این مراسم چندین حرکت اعتراضی در واشنگتن دی سی اتفاق افتاد که در بعضی موارد به خشونت کشیده شد و به دخالت پلیس انجامید. همزمان در شهرهای دیگر نیز چندین تظاهرات اعتراضی صورت گرفت.

دونالد ترامپ در سخنرانی پس از ادای سوگند ابتدا از رئیس جمهوران پیشین حاضر در مراسم و باراک و میشل اوباما برای انتقال مسالمت آمیز قدرت تشکر کرد.

آقای ترامپ با انتقاد از دولت های پیشین، انتخاب خود را انتقال قدرت از واشنگتن به مردم آمریکا خواند و گفت مهم نیست چه کسی دولت را در دست دارد مهم آن است که آن دولت از آن مردم هست یا نه؟

او گفت: «ما صرفا قدرت را از یک دولت به دولت دیگر و یا از یک حزب به حزب دیگر منتقل نمی کنیم بلکه ما قدرت را از واشنگتن دی سی به مردم باز می گردانیم.»

دونالد ترامپ انتخاب خود را یک جنبش خواند، جنبشی که در قلب آن مطالبات به حق مردم برای داشتن امنیت، آموزش و رفاه قرار دارد.

آقای ترامپ از سیستم آموزشی، درمانی و فقر موجود در آمریکا انتقاد کرد و آغاز کار خود را خاتمه ای بر همه این مشکلات دانست و گفت: «ما و شهروندان آمریکا با یکدیگر برای تلاش در راه بازسازی کشورمان و عملی کردن وعده ها خواهیم پیوست. ما با هم در این راه آینده آمریکا و جهان را برای سالهای سال تعیین خواهیم کرد.»

او سوگند خود را تعهد دائمی به مردم خواند و گفت تا حال مرزهای ما به روی محصولات خارجی (اشاره به سیاست تجارت جهانی) باز بود در حالی که کارخانه های ما یکی پس از دیگری بسته شدند. برای منافع دیگران در کشورهای دیگر جنگیدیم در حالی که ارتش ما افت کرده است. اما از این پس تنها اولویت در همه زمینه ها تنها مردم آمریکا خواهند بود.

آقای ترامپ سیاست جدید خود برای روابط خارجی، تجارت، مالیات و مهاجرت را اولویت مردم آمریکا و فقط مردم آمریکا نامید.

چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا گفت: «از این روز به بعد آمریکا در اولویت است و فقط آمریکا. آمریکا دوباره رنده خواهد بود طوری که پیش از این هیچوقت نبوده است. ما اشتغال خود را باز خواهیم گرداند. ما مرزهای خودمان را باز می گردانیم. ما ثروت و رویا را باز می گردانیم.»

رئیس جمهور آمریکا دو قاعده ساده را مبنای کار اقتصادی خود خواند: «تولیدات آمریکایی را بخرید و کارگر آمریکایی را استخدام کنید.»

دونالد ترامپ اسلام رادیکال را خطر جدی خواند و با استفاده از اصطلاح «تروریسم اسلامی» اعلام کرد که هر کاری را برای ریشه کردن آن می کند و در این راه از متحدان جدید نیز استفاده خواهد کرد. او گفت: «ما رابطه خود را با متحدان قدیمی تقویت می کنیم و متحدان جدید پیدا می کنیم. ما جهان متمدن را علیه تروریسم اسلام رادیکال متحد کرده و آن را بطور کامل از چهره جهان پاک خواهیم کرد.»

آقای ترامپ بزرگ اندیشیدن، حرکت رو به رشد و عملگرا بودن را هدف خود و دولت آمریکا در آینده و راه پیشرفت کشور دانست.

آگهی

رئیس جمهور جدید آمریکا رنگ پوست را مهم ندانست و گفت همه ما در یک کشور زندگی می کنیم و یک خون در رگ ما جاری است و خطاب به همه آمریکایی ها گفت که شما دوباره نادیده گرفته نمی شوید.

دونالد ترامپ در انتها ی سخنرانی جمله مشهور خود را تکرار کرد که: «دوباره عظمت را به آمریکا باز می گردانیم.»

پس از اتمام سخنرانی آقای ترامپ پس از سی سال برای اولین بار یک خاخام یهودی در مراسم تحلیف رئیس جمهور سخنرانی کرد و با اجرای سرود ملی آمریکا این مراسم به پایان رسید.

دونالد ترامپ و مایک پنس، معاون اول او پس از ضیافت نهار، رژه سربازان آمریکا شرکت را مشاهده می کنند.

Trump Inauguration

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار اوباما و ترامپ در روز تحلیف رئیس جمهوری آمریکا

ده ها نماینده کنگره در مراسم تحلیف دونالد ترامپ شرکت نخواهند کرد

آنچه درباره مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا باید دانست