ده ها نماینده کنگره در مراسم تحلیف دونالد ترامپ شرکت نخواهند کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ده ها نماینده کنگره در مراسم تحلیف دونالد ترامپ شرکت نخواهند کرد

گزارش تفصیلی

مراسم تحلیف رییس جمهوری ایالت متحده آمریکا با تشریفات بسیاری همراه است. زیرا این مراسم فرصتی خاص برای گردهمایی و ابراز شوق میهن پرستانه بشمار می آید. با اینحال، علی رغم تمامی برنامه ریزیها برای پذیرایی از جمعیتی نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر در واشنگتن، مراسم تحلیف چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا احتمالا با حواشی بسیاری همراه خواهد بود.

جان لوییس، نماینده دموکرات کنگره آمریکا و رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکا گفته در مراسم روز جمعه شرکت نخواهد کرد. به نظر وی انتخاب دونالد ترامپ بدلیل دخالت روسیه نامشروع است.

آقای لوییس چهره ای معروف است. وی یکی از همراهان مارتین لوتر کینگ، رهبر مبارزه با تبعیض نژادی در آمریکاست.

در همین حال نزدیک به شصت نفر از نمایندگان دموکرات کنگره در حمایت از آقای لوییس گفته اند در مراسم تحلیف شرکت نخواهند کرد.

این نمایندگان دلیل تصمیم خود را بی احترامی آقای ترامپ به جان لوییس، دخالت روسیه در انتخابات و همچنین اتلاف وقت عنوان کرده اند.

از سوی دیگر بسیاری از هنرمندان با برشمردن دلایلی مانند حمله آقای ترامپ به مهاجران و اسپانیولی زبانها، به مراسم روز جمعه واکنش منفی نشان داده اند. همچنین بسیاری از خوانندگان نیز استفاده از آهنگهای خود را در این مراسم ممنوع اعلام کرده اند.

خوانندگان برجسته ای مانند آندریا بوچلی، التون جان، سلین دیون، اعضای گروه کیس و آیس-تی، خواننده رپ از جمله هنرمندان مخالف استفاده از آثارشان در مراسم روز تحلیف هستند.

این در حالیست که در ماه دسامبر دونالد ترامپ در حساب توییتر خود گفته بود بسیاری از هنرمندان مشهور برای شرکت و اجرای برنامه از او خواهش می کنند.

در دوران کارزار انتخاباتی، بسیاری از ستاره های سینما و موسیقی از هیلاری کلینتون، رقیب وی از جناح دموکرات، حمایت کردند.