واکنش به ریاست جمهوری ترامپ در داووس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش به ریاست جمهوری ترامپ در داووس

نشست جهانی و سالانه داووس در سوئیس با موضوع بررسی مباحث اقتصادی، امسال زیر سایه برگزیده شدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برپا شد.

نگرانی از چرخش احتمالی ایالات متحده آمریکا در روابط و عملکرد اقتصادی اش در واکنش های شرکت کنندگان در این همایش به چشم می آید.

ژان ماری گوئنو، مدیرعامل گروه بین المللی بحران به یورونیوز می گوید: «اگر شما بدون حمایت نهادهای بین المللی که مانند پیوندی برای جهان عمل می کنند، فقط روی ایالات متحده تمرکز کنید، به واقع دوره ای بسیار سخت را پیش رو خواهید داشت.»

کرنلیس فان تزادلهوف، موسس شرکت تزادلهوف نیز بر این باور است که: «او در کسب و کار املاک مدام با ورشکستگی رو به رو بوده است و امیدوارم آمریکا را نیز مثل یک شرکت اداره نکند. او بسیار باهوش بوده که توانسته به ریاست جمهوری برسد. او کار بزرگی انجام داده و بنابراین باید در این باره تردید کرد.»

نیمرا امجد، مدیر شبکه پایداری پاکستان نیز به شخصیت رئیس جمهوری جدید آمریکا بدبین است و با اشاره به اتهامات مطرح علیه وی می گوید: «وقتی که زنان مردی مثل دونالد ترامپ را می بینند که به آزار جنسی زنان اعتراف کرده، به نظرم این محرک تمام احساسی است که شما در این خصوص تجربه کرده اید و او نماینده هر مردی است که چنین رفتاری با شما کرده است. بنابراین خیلی نگران کننده است که او رهبری یکی از قوی ترین کشورهای جهان را برعهده دارد.»