Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تظاهرات ضد ترامپ در اروپا همزمان با ورود او به کاخ سفید

تظاهرات ضد ترامپ در اروپا همزمان با ورود او به کاخ سفید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه ها و شماری از فعالان و مخالفان دونالد ترامپ در اولین روز از آغاز ریاست جمهوری وی در چند شهر اروپا نیز تظاهرات کردند.

آگهی

گروه ها و شماری از فعالان و مخالفان دونالد ترامپ در اولین روز از آغاز ریاست جمهوری وی در چند شهر اروپا نیز تظاهرات کردند.

گروهی از آنان در بروکسل، پایتخت بلژیک با پوستری در دست با عنوان «برای اروپایی فمینیست» در اعتراض به سخنان جنجالی آقای ترامپ درباره زنان، تجمع کردند.

یکی از تظاهرات کنندگان در بروکسل گفت:«حقوقی که در طول سالیان طولانی با چالش و تقلا و مبارزه پدربزرگها و مادربزرگهای ما بدست آمده اکنون در معرض تهاجم است. فضای و حتی میزان اراده برای فعالیت، مثلا در نهادهای مدنی، جایی که من در آن کار می کنم تنگتر می شود. به اروپا نگاهی بیاندازید. مردم حتی نمی توانند بطور مسالمت آمیز تظاهرات کنند. خوشحالم که امروز تظاهرات می کنیم، شاید فردا نتوانیم.»

در برلین، پایتخت آلمان نیز گروه صلح سبز در پای دیوار تاریخی و معروف برلین با این شعار علیه ترامپ تجمع کردند که «آقای رئیس جمهور، دیوار جدا می کند، پل بسازید.»

دونالد ترامپ وعده داده است در مرز آمریکا با مکزیک دیوار خواهد کشید.

در لندن نیز گروهی با تجمع بر روی «تاور بریج»، پل معروف پایتخت بریتانیا، پلاکاردی در دست داشتند به این مضمون «پل بساز، نه دیوار».

این گروه عصر جمعه در برابر سفارت آمریکا در لندن تجمع کردند با نوشته هایی در دست همچون «نه به ترامپ، نه به تبعیض نژادی است» و «نه به ترامپ، نه به جنگ است».

مخالفان ترامپ در آمریکا و اروپا و کشورهای دیگر دنیا از اظهارات جنجالی وی در خصوص حقوق بشر، زنان، مهاجران و مسلمانان خشمگین هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

جنجال فیلم علی عباسی در بحبوحه کارزار انتخاباتی آمریکا؛ ستاد ترامپ: شکایت می‌کنیم