Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پروانه اپراتور تلفن همراه سوریه به ایران واگذار شد

پروانه اپراتور تلفن همراه سوریه به ایران واگذار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

براساس یک سند همکاری که روز سه‌شنبه، ۱۷ ژانویه/ ۲۸ دیماه میان نخست وزیر سوریه و معاون اول رئیس جمهوری ایران در تهران امضا شد، پروانه اپراتور تلفن همراه سوریه به ایران واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری‌ تسنیم، عماد خمیس نخست وزیر سوریه صبح سه‌شنبه در دیدار با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران پنج سند همکاری اقتصادی امضا کرد. این موافقتنامه‌ها شامل واگذاری پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی، واگذاری معدن فسفات الشرقیه، واگذاری هزار هکتار زمین برای احداث مخازن و پایانه‌های نفت و گاز، واگذاری پروانه اپراتور تلفن همراه و واگذاری طرح گاوداری و اراضی اطراف آن است.

آقای جهانگیری با اشاره به تنظیم یک سند همکاری دیگر میان دو کشور در هفته آینده گفت: «شرایط جدیدی برای بخش خصوصی ایران و شرکت های فعال که سابقه کار در سوریه دارند، به وجود آمده که می توانند برای فعالیت‌های آغاز شده، آماده شوند و برای ارسال کالاهای ایرانی به سوریه خط اعتباری اختصاص داده شده تا تجار و صنعتگران از این محل تامین اعتبار و محصولات خود را به سوریه صادر کنند.»

واگذاری پروانه اپراتور تلفن همراه سوریه به ایران – به منظور توسعه روابط و گسترش مناسبات، پنج سند همکاری میان جم… https://t.co/kQGZ7W5f15

— Sputnik Persian (@sputnik_persian) January 17, 2017

از زمان آغاز بحران و جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۱، ایران اصلی‌ترین متحد منطقه‌ای حکومت بشار اسد به شمار می‌رود. مقام‌های ایران ارسال کمک‌های مالی، نظامی و مستشاری به سوریه را تکذیب نمی‌کنند.

یک روز پیش از سفر عماد خمیس به تهران، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه با «فصلنامه مطالعات سیاست خارجی تهران» گفته بود: «ایران یک طرح سیاسی چهار ماده‌ای برای پایان دادن به بحران سوریه دارد که مشتمل برآتش بس فوری، اجرای اصلاحات، شکل گیری گفت‌وگوهای داخلی و برگزاری انتخابات فراگیر در این کشور است.»

آقای شمخانی حمایت ایران از حکومت سوریه و شخص بشار اسد را «در چارچوب راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای حراست از جبهه مقاومت و مقابله با تروریسم» توصیف کرده و گفته بود تا زمانی که سوریه بخواهد، «جمهوری اسلامی ایران پشت سر سوریه ایستاده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه، ایران و مراکش برای ایفای نقش پررنگ‌تر در منطقه ساحل صحرای آفریقا با هم رقابت می‌کنند

نظرسنجی: بیشتر نوجوانان می‌گویند بدون موبایل احساس بهتری دارند اما همچنان آن‌را کنار نمی‌گذارند

نتایج یک نظرسنجی: از هر ۵ نفر ۱ نفر رابطه جنسی را برای نگاه کردن به گوشی خود قطع کرده است