پروانه اپراتور تلفن همراه سوریه به ایران واگذار شد

پروانه اپراتور تلفن همراه سوریه به ایران واگذار شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

براساس یک سند همکاری که روز سه‌شنبه، ۱۷ ژانویه/ ۲۸ دیماه میان نخست وزیر سوریه و معاون اول رئیس جمهوری ایران در تهران امضا شد، پروانه اپراتور تلفن همراه سوریه به ایران واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری‌ تسنیم، عماد خمیس نخست وزیر سوریه صبح سه‌شنبه در دیدار با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران پنج سند همکاری اقتصادی امضا کرد. این موافقتنامه‌ها شامل واگذاری پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی، واگذاری معدن فسفات الشرقیه، واگذاری هزار هکتار زمین برای احداث مخازن و پایانه‌های نفت و گاز، واگذاری پروانه اپراتور تلفن همراه و واگذاری طرح گاوداری و اراضی اطراف آن است.

آقای جهانگیری با اشاره به تنظیم یک سند همکاری دیگر میان دو کشور در هفته آینده گفت: «شرایط جدیدی برای بخش خصوصی ایران و شرکت های فعال که سابقه کار در سوریه دارند، به وجود آمده که می توانند برای فعالیت‌های آغاز شده، آماده شوند و برای ارسال کالاهای ایرانی به سوریه خط اعتباری اختصاص داده شده تا تجار و صنعتگران از این محل تامین اعتبار و محصولات خود را به سوریه صادر کنند.»


از زمان آغاز بحران و جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۱، ایران اصلی‌ترین متحد منطقه‌ای حکومت بشار اسد به شمار می‌رود. مقام‌های ایران ارسال کمک‌های مالی، نظامی و مستشاری به سوریه را تکذیب نمی‌کنند.

یک روز پیش از سفر عماد خمیس به تهران، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه با «فصلنامه مطالعات سیاست خارجی تهران» گفته بود: «ایران یک طرح سیاسی چهار ماده‌ای برای پایان دادن به بحران سوریه دارد که مشتمل برآتش بس فوری، اجرای اصلاحات، شکل گیری گفت‌وگوهای داخلی و برگزاری انتخابات فراگیر در این کشور است.»

آقای شمخانی حمایت ایران از حکومت سوریه و شخص بشار اسد را «در چارچوب راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای حراست از جبهه مقاومت و مقابله با تروریسم» توصیف کرده و گفته بود تا زمانی که سوریه بخواهد، «جمهوری اسلامی ایران پشت سر سوریه ایستاده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آداب برقراری تماس تلفنی در عصر امروز؛ این نکات کمک می‌کند تا مکالمات شما راحت‌تر انجام شود

فروش «آیفون ۱۲» در فرانسه به دلیل انتشار امواج الکترومغناطیسی قوی ممنوع شد

چرا توافق آمریکا و تایوان را باید سیاسی و نه تجاری و اقتصادی دانست؟