کناره گری لوئیس فن خال از مربیگری فوتبال

کناره گری لوئیس فن خال از مربیگری فوتبال
نگارش از Euronews

لوئیس فن خال پس از سی سال فعالیت حرفه ای به عنوان تکنیسین و مربی فوتبال در لیگ های معتبر اروپایی روز دوشنبه اعلام کرد به دلایل خانوادگی تصمیم به بازنشستگی گرفته…

لوئیس فن خال پس از سی سال فعالیت حرفه ای به عنوان تکنیسین و مربی فوتبال در لیگ های معتبر اروپایی روز دوشنبه اعلام کرد به دلایل خانوادگی تصمیم به بازنشستگی گرفته است.

برخی از رسانه ها دلیل اصلی کناره گیری فن خال از دنیای مربی گری را افت شدید روحی ناشی از فوت غیر منتظره همسر یکی از دخترانش اعلام کرده اند.

دوران مربیگری فن خال از باشگاه آژاکس آغاز شد. او سه بار با این تیم قهرمان هلند شد و یک بار نیز جام حذفی این کشور را فتح کرد. آژاکس تحت هدایت فن خال بازیکنان بسیاری را به تیم ملی هلند معرفی کرد که هر یک بعد ها به ستاره های دنیای فوتبال بدل شدند. از جمله این بازکنان می توان به افرادی نظیر پاتریک کلایورت، مارک اورمارس، فرانک و رونالد دی بوئر، ادگار داویدز و کلارنس سیدورف اشاره کرد.

فن خال به همراه بارسلون دو بار فاتح لالیگا شد و طی دوسال هدایت بایرن مونیخ در آلمان، یک قهرمانی در بوندسلیگا و قهرمانی در جام حذفی این کشور در سال ۲۰۱۰ را به افتخاراتش افزود.

سرمربی اسبق تیم ملی هلند سال گذشته برغم فتح جام حذفی انگلیس به همراه منچستر یونایتد که برای نخستین بار پس از کناره گیری الکس فرگوسن از این تیم صورت گرفت، به دلیل کسب نتایج ضعیف در لیگ برتر جزیره و تحت فشار شدید منتقدان از کار برکنار شد.

مطالب مرتبط