Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تبعات ادبیات دونالد ترامپ برای آمریکا

تبعات ادبیات دونالد ترامپ برای آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا درست ۸ روز دیگر کلید کاخ سفید را تحویل خواهد گرفت.

آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا درست ۸ روز دیگر کلید کاخ سفید را تحویل خواهد گرفت. این میلیاردر آمریکایی، بدون سابقه سیاسی می آید تا هدایت مهمترین کشور فعلی دنیا را برعهده گیرد.. آنهم با سخنان و خطابه هایی که دستکم در سال های اخیر از زبان روسای جمهور ایالات متحده کمتر شنیده شده است. تفاوت او با آقای اوباما حتی در صحبت کردن، به حدی است که باید گفت مسیر ریاست جمهوری در آمریکا از این به بعد یک مسیر تازه خواهد بود.

دونالد ترامپ و کارآفرینی

«روحیه خوبی در مسیر درست شکل گرفته است، روحیه ای که خیلی ها معتقدند تا پیش از این وجود نداشته است. هدف ما کارآفرینی است و همانطور که گفته ام می خواهم تبدیل به بزرگترین کار آفرین دنیا شوم، به اندازه ای شغل جدید که خدا هم تا کنون نیافریده باشد، این را جدی می گویم.».

دونالد ترامپ و توانایی او در اداره همزمان کشور و کمپانی شخصی

«می توانم بازرگانی خود را اداره کنم و در آن واحد مسئولیت های دولتی خودم را هم داشته باشم. اما تصویری که این کار به وجود می آورد برایم خوشایند نیست ولی اگر بخواهم توانایی انجام آنرا دارم. تنها کسی هستم که چنین قابلیتی دارد. ولی این مسئولیت را بر عهده دو پسرم خواهم گذاشت بنابراین دان و اریک از این به بعد مسئول اداره شرکت خواهند بود.»

دونالد ترامپ و ساخت دیوار حائل بین آمریکا و مکزیک

«یک دیوار خواهیم ساخت و حس نمی کنم که بیش از یک سال یک سال و نیم طول بکشد. کار احداث دیوار را آغاز خواهیم کرد و مکزیک به نحوی از انحا، شیوه های متفاوتی وجود دارد، هزینه ساخت و ساز را به ما عودت خواهد داد.»

روابط دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین

«اگر پوتین، دونالد ترامپ را دوست دارد خوب حدس بزنید نکته اش در کجاست؟ به این می گوییم یک سرمایه نه یک دردسر. هنوز نمی دانم با ودلادیمیر پوتین خوب کنار خواهم آمد یا نه، به احتمال زیاد این طور نیست و اگر هم با او کنار نیایم واقعا فکر می کنید رویه هیلاری کلینتون در برابر پوتین، سخت تر از من می بود؟ آیا در این جمع کسی هست که این را باور کند؟ من که اینطور فکر نمی کنم.»

تفسیر دونالد ترامپ از حملات سایبری به دمکراتها در جریان رقابتهای انتخاباتی

«بنظر من درز اطلاعات به بیرون مایه رسوایی است. من اطلاعات فاش شده را دیدم و آنها را خواندم، خارج از جلسه… تمامشان دروغ بودند، خبرهای ساختگی و جعلی که اصلا اتفاق نیفتاده بودند.. گروهی از مخالفان دور هم جمع شدند… آدمهای مریض… و این اراجیف را ردیف کرده اند.»

دونالد ترامپ و خبرنگاران

رفتار دونالد ترامپ با خبرنگاران در جلسات پرسش و پاسخ هم در نوع خود قابل تامل است. یکی را به انتشار اخبار جعلی متهم می کند، دیگری را به گستاخی و یک خبرگزاری را تحفه می نامد و به خبرنگاری که نخواهد اجازه پرسش نمی دهد.

هیچ چیز بهتر از تفاوت نوع صحبت کردن بین دونالد ترامپ و باراک اوباما، تغییرات عمیقی که آمریکا با آن مواجه است را نشان نمی دهد. در این زمینه با خبرنگار یورونیوز در واشنگتن صحبت می کنیم.

یورونیوز: اشتفان سخنان و ایرادات پرشور اوباما با آمدن جانشینش جای خود را به یک تئاتر سیاسی محض خواهد داد. آیا ساختار واشنگتن در عرض بیست و چهار ساعت تغییر خواهد کرد؟

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن: «می دانید که آونگ سیاسی آمریکا همیشه بازی می کند و رو به جلو و عقب در حرکت است درست به همین دلیل است که تا کنون هیچ حزبی نتوانسته برای سه دوره متوالی کاخ سفید را از آن خود کند و تنها چیزی که تغییر نکرده نحوه اداره واشنگتن دی سی است اینجا بوروکراتها و قانونگذاران و شرکا و آنهایی که در کار لابی کردند هستند که در واقع کار چرخاندن چرخ دولت را بدست دارند و آنها همینجا هستند و جایی نرفته اند. اکنون هم ترامپ به این افراد نیاز دارد برای اینکه اکثر اعضای تیمش تجربه حکمرانی ندارند. حکمرانی در آمریکا یک وظیفه جمعی است. در ضمن او برای اجرای برنامه هایش به حمایت کنگره هم نیاز دارد .تمسخر کردن و یا بازپس فرستادن قوانین کار راحتی است اما جایگزین کردن آنها با قوانین جدید آسان نخواهد بود. بنابراین واشنگتن یک شبه تغییر نخواهد کرد و سئوال بیشتر این است که ساختار واشنگتن چگونه خواهد توانست دونالد ترامپ و دولت جدید را تغییر دهد.»

یورونیوز: نگرانی آمریکا و دنیا نسبت به فرماندهی که دیگری اعتمادی به مشاوران امنیتی خود ندارد، تا کجا باید باشد؟

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن: «خوب بنظرم باید نگران باشند. برای اینکه ترامپ روابط خود را تنها با تیم امنیتی تخریب نکرده بلکه با دیپلماتها و خیلی دیگر از عوامل دولت و حتی با رسانه ها هم چنین رفتاری داشته است. همه سفرای آمریکا را مجبور کرده تا قبل از بیستم ژانویه استعفای خود را تحویل دهند قاعدتا اگر سفیری عوض شود باید تا زمان رسیدن جانشینش، به مسئولیت خود ادامه دهد ولی ترامپ این را هم نخواسته است. بنابراین از خیلی جهات وضعیت مشخص نیست.»

آگهی

یورونیوز:سیاسیون فعال در واشنگتن ممکن است با بیانیه ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی اولش نگران شوند ولی تکلیف افکار عمومی چه خواهد شد؟ آیا چیزی برای کسانی که ترامپ را به قدرت رساندند، عوض خواهد شد؟

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن: «نخیر قطعا نه. انتخاب ترامپ انتخابی در اعتراض به وضعیت موجود بود و مردمی که به او رای دادند، بویژه در میان اقشار متوسط سفیدپوست و ایالت هایی که طبیعتا همیشه طرف دمکراتها بوده اند.. این ها برایشان مهم نیست. فراموش نکنید که آرای کلی ترامپ کمتر از هیلاری کلینتون بود ۴۶ درصد در برابر ۴۸ درصد. اینکه ماه عسل ترامپ چقدر به درازار می کشد بیش از هر چیز دیگری به میزان موفقیت او در عمل بستگی خواهد داشت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد