پایان هشتمین مرحله از رقابت های رالی آفریقا اکو ریس

پایان هشتمین مرحله از رقابت های رالی آفریقا اکو ریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هشتمین مرحله از رقابت های رالی “آفریقا اکو ریس” روز سه شنبه در مسافتی به طول ۴۲۵ کیلومتر میان دو منطقه الب جرِیک و آزوگی در موریتانی برگزار شد.

آگهی

هشتمین مرحله از رقابت های رالی “آفریقا اکو ریس” روز سه شنبه در مسافتی به طول ۴۲۵ کیلومتر میان دو منطقه الب جرِیک و آزوگی در موریتانی برگزار شد. شرکت کنندگان در این مرحله همانند روز گذشته کار دشواری را پیش رو داشتند زیرا جدا از رقابت با یکدیگر، باید با تپه های بزرگ شنی موجود در مسیر مسابقه نیز دست و پنجه نرم می کردند.

در بخش موتور، پائولو چچی ایتالیایی که در آغاز مرحله هشتم جایگاه دوم جدول کلی را در اختیار داشت، با مشکل فنی در ناحیه کلاج عملا از این مرحله حذف شد تا شانزده پله در جدول کلی رقابت ها سقوط کند.

گیو تدی سلا از آفریقای جنوبی، صدر نشین کلی رقابت های بخش موتور در حالیکه از نظر زمانی ده دقیقه جلوتر از رقیب نروژی خود پال آندرس اوله والستر بود با کمبود بنزین مواجه شد اما اوله والستر در حرکتی جوانمردانه یک لیتر بنزین به او داد تا در نهایت این مرحله را با ثبت دومین رکورد زمانی به پایان ببرد.

اوله والستر با ثبت بهترین زمان، ضمن کسب دومین پیروزی مرحله ای در این دوره از رقابتها، با یک پله صعود در جدول کلی جایگاه دوم را از آن خود کرد.

در بخش اتوموبیل آندره شردنیکف قزاق که پیش از مرحله هشتم در مکان دوم جدول کلی قرار داشت، به واسطه مشکلات فنی در اتوموبیلش این مرحله را با یک ساعت و سی دقیقه اختلاف نسبت به نفر نخست به پایان برد تا با پنج پله سقوط در مکان ششم جدول کلی قرار گیرد.

پاسکال توماس فرانسوی در این مرحله عملکرد خوبی داشت و با ۹ دقیقه و ۴۳ ثانیه اختلاف جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. پاتریک سیریول، هموطن توماس با ۸ دقیقه و ۳۳ ثانیه اختلاف نسبت به نفر نخست این مرحله را به پایان برد تا مکان دوم را از آن خود کند.

فاتح این مرحله، ماتیو سرادوری دیگر راننده فرانسوی حاضر در رقابت ها بود که موفق شد دومین پیروزی مرحله ای خود را بدست آورد. ولادیمیر واسیلیف روس، صدرنشین کلی رقابت ها در این مرحله رتبه یازدهم را بدست آورد اما همچنان با ۱ ساعت و ۳۴ دقیقه و ۴۲ ثانیه اختلاف نسب به پاسکال توماس در صدر جدول کلی جا خوش کرده است.

در بخش کامیون نیز آندره کارگینف روس با خودروی کاماز همچنان پیشتاز مسابقات است. او در هشتمین مرحله مکان نخست را از آن خود کرد تا صدرنشین جدول کلی باقی بماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی نوویل در مسابقات رالیِ کاتالونیا؛ اوژیه صدرنشین باقی ماند

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

رالی مراکش؛ ناکامی بزرگ العطیه و پترانسل در مرحله چهارم