وزیر اول اسکاتلند: در تهدید به برگزاری مجدد همه پرسی استقلال جدی هستم

وزیر اول اسکاتلند: در تهدید به برگزاری مجدد همه پرسی استقلال جدی هستم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید طی هفته های آتی استراتژی کشورش در زمینه خروج از اتحادیه اروپا را مشخص خواهد کرد.

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید طی هفته های آتی استراتژی کشورش در زمینه خروج از اتحادیه اروپا را مشخص خواهد کرد.

نخست وزیر بریتانیا در سخنان روز یکشنبه خود ضمن رد درخواست ها برای ارائه جزئیات بیشتر در مورد راهبرد خود در مذاکرات برکسیت، اجبار در انتخاب بین کنترل مهاجرت به کشورش و به دست آوردن یک توافق تجاری مناسب با اتحادیه اروپا را رد کرد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید: «فکر می کنم درست نیست که به آن تنها به عنوان دو راهی نگاه کنیم. به این معنا که یا بر روی مهاجرت به کشور کنترل کامل خواهیم داشت و یا توافق تجاری مناسبی به دست خواهیم آورد. من به آن به عنوان یک دو راهی نگاه نمی کنم. خارج از اتحادیه اروپا ما قادر به کنترل مهاجرت به کشور خواهیم بود و علاوه بر این خواهیم توانست مقرراتی برای افرادی را که از کشورهای اتحادیه اروپا به بریتانیا می آیند، وضع کنیم. ما همچنین در چارچوب توافق برکسیت تلاش خواهیم کرد که بهترین توافق ممکن در زمینه روابط تجاری با اتحادیه اروپا را به دست آوریم.»

از سوی دیگر نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند نیز روز یکشنبه تاکید کرد که تهدید وی در زمینه برگزاری دومین همه پرسی استقلال اسکاتلند جدی است.

نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند می گوید: «اشتباه بزرگی مرتکب می شوند اگر تصور می کنند که من تهدید توخالی می کنم. زیرا اگر بررسی کنید دو سال پس از آنکه به اسکاتلند در جریان همه پرسی استقلال گفته شد “بریتانیا را ترک نکنید بلکه آن را رهبری کنید“، ما اکنون در موقعیت فعلی هستیم. ما رای دادیم که در اتحادیه اروپا باقی بمانیم و به ما گفته شد که رای “نه” تنها راهی است که می توانیم در این اتحادیه بمانیم و حالا در آستانه خروج از اتحادیه اروپا قرار داریم. اکنون این شرایط سوال اساسی تری را پیش روی اسکاتلند قرار می دهد.»

اکثریت مردم اسکاتلند در سال ۲۰۱۴ میلادی با استقلال از بریتانیا مخالفت کردند اما رای سال گذشته اکثریت بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا، ابهام های جدی پیرامون آینده اسکاتلند و بقای آن در پادشاهی متحده بریتانیا پدید آورده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر اول سابق اسکاتلند پس از طرح اتهام سوءاستفاده جنسی از حزبش استعفاء داد

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی رویای زوج سالمند اسکاتلندی را در روزهای آخر زندگی محقق کرد