Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادگاه نظامی، سرباز اسرائیلی را در قتل مجروح فلسطینی گناهکار شناخت

دادگاه نظامی، سرباز اسرائیلی را در قتل مجروح فلسطینی گناهکار شناخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی صدور رای دادگاه نظامی اسرائیل مبنی بر گناهکار بودن سربازی که با شلیک به سر یک مجروح فلسطینی او را به قتل رساند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از تمایل خود برای بخشش وی به روی صفحۀ توییترش

آگهی

در پی صدور رای دادگاه نظامی اسرائیل مبنی بر گناهکار بودن سربازی که با شلیک به سر یک مجروح فلسطینی او را به قتل رساند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از تمایل خود برای بخشش وی به روی صفحۀ توییترش سخن گفته است. رئیس جمهوری اسرائیل در واکنش، با این موضع بنیامین نتانیاهو مخالفت کرده و تقاضای بخشش قبل از صدور حکم را بی معنا دانسته است.

دادگاه نظامی اقدام این سرباز اسرائیلی را در شلیک به سر یک مجروح فلسطینی قتل عمد تشخیص داده اما هنوز حکم مجازات در این باره صادر نشده است.

دادگاه اعلام کرده چند هفتۀ دیگر حکم مجازات این سرباز اسرائیلی را صادر می کند. رسانه های اسرائیلی می گویند ممکن است وی به ۲۰ سال زندان محکوم شود.

محاکمۀ آزریا الور، این سرباز ۲۰ ساله که تابعیت اسرائیلی – فرانسوی دارد از ماه مه گذشته آغاز شده و جامعۀ اسرائیل را به دو دسته تقسیم کرده است. طی برگزاری جلسات دادگاه، صدها نفر در حمایت از اقدام این سرباز همزمان با هواداران محاکمۀ وی تجمعات مختلفی را برگزار کرده اند.

این سرباز ارتش اسرائیل در روز بیست و چهارم مارس گذشته در الخلیل با شلیک به سر یک فلسطینی که همراه با یک نفر دیگر به سربازان اسرائیلی حمله کرده بود، وی را در حالیکه مجروح بوده و بر زمین افتاده بود، به قتل رساند.

آزریا الور در دفاع از خود گفته بی گناه است و فکر می کرده فلسطینی مجروح در زیر لباس خود کمربند انفجاری بسته و قصد انتحار داشته است. وکلای مدافع وی نیز در دفاع از موکل خود گفته اند این شهروند فلسطینی پیش از هدف قرار گرفتن توسط این سرباز اسرائیلی درگذشته بود.

ژنرال مایا هلر، رئیس این دادگاه نظامی با رد دفاعیات متهم و وکلای وی، با بیان اینکه این سرباز پس از بقتل رساندن مجروح فلسطینی تاکید کرده است که او لایق کشته شدن بود، بر گناهکار بودن آزریا الور تاکید کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۷ سال زندان برای کارمند کنسولگری فرانسه در اورشلیم به جرم قاچاق اسلحه

واکنش مردم اسرائیل به محکوم شدن سرباز اسرائیلی در دادگاه

گروهبان اسرائیلی به قتل شبه عمد یک فلسطینی محکوم شد