حمله تروریستی و انفجار در ازمیر ترکیه؛ دو نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله تروریستی و انفجار در ازمیر ترکیه؛ دو نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند

حمله تروریستی و انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در ورودی ساختمان دادگستری شهر ازمیر ترکیه عصر پنج شنبه باعث کشته شدن یک پلیس و یک کارمند دادگاه و زخمی شدن دست کم ۱۰ نفر شد.

فرماندار ازمیر گروه پ کا کا (حزب کارگران کردستان) را مسئول این حمله معرفی کرده است. پلیس ازمیر گفته است که در درگیری با مهاجمان، دو تن از آنها کشته شده اند و نفر سوم گریخته است. همچنین پلیس دو مظنون دیگر را نیز دستگیر کرده است.

ارول آی ییلدیز، فرماندار استان ازمیر در ارتباط با این حمله تروریستی گفت: «ارزیابی یافته هایی که تاکنون بدست آورده ایم و همچنین بررسی سازماندهی پشت این حمله، تا این لحظه ما را به این نتیجه گیری رسانده است که این حمله کار پ کا کا است. هویت مهاجمان نشان می دهد که این حمله، کار پ کا کا است.»

در پی این انفجار، جمعی از مردم در محل حادثه تجمع کردند و شعارهایی علیه پ کا کا سر دادند. با این حال تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

ترکیه عضو ناتو و بخشی از ائتلاف به رهبری آمریکا در مبارزه با داعش در سوریه است. این کشور همچنین با نیروهای پ کا کا در مناطق مرزی خود با سوریه و عراق می جنگد.

ترکیه در بیش از یک سال گذشته هدف حملات متعدد تروریستی بوده است و کمتر از یک هفته پیش حمله مرگبار به باشگاه شبانه رینا استانبول ۳۹ کشته برجای گذاشت.