فرقه چارلز منسن و قتل های دهه شصت میلادی

فرقه چارلز منسن و قتل های دهه شصت میلادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از قرار معلوم چارلز منسن، سردسته باند تبهکار «خانواده»، به علت وضعیت وخیم جسمانی به یک بیمارستان دولتی در ایالت کالیفرنیا منتقل شده است.

آگهی

از قرار معلوم چارلز منسن، سردسته باند تبهکار «خانواده»، به علت وضعیت وخیم جسمانی به یک بیمارستان دولتی در ایالت کالیفرنیا منتقل شده است. این تبهکار ۸۲ ساله به جرم سازماندهی دست کم ۹ فقره قتل به حبس ابد محکوم شده بود. در دهه ۱۹۶۰ میلادی او که بعنوان یک سابقه دار کاریزماتیک شهرت پیدا کرده بود گروهی از بی خانمان ها و طردشده ها را زیر پرچم «خانواده منسن» گرد هم آورد. در تابستان ۱۹۶۹ میلادی بود که رهبری پیروان خود، عمدتا زنان جوان، را برعهده گرفت و ماجرای هفت فقره قتل متعاقب آن که به زعم دادستان های پرونده جزئی از طرح بزرگ تر او برای برانگیختن یک جنگ نژادی بود.

یکی از قربانیان شارون تیت، بازیگر معروف سینما و همسر رومن پولانسکی، سینماگر مشهور بود که در تابستان سال ۱۹۶۹ بطور بیرحمانه ای مورد اصابت ضربات چاقوی پیروان فرقه منسن قرار گرفت. او در حالیکه باردار بود همراه چهار نفر دیگر در منزلش به قتل رسید. شب بعد، اعضای فرقه منسن که همگی طرح صلیب شکسته را به روی پیشانی داشتند با ورود به منزل صاحب یک فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی، لِنو و رُزماری لابیانکا را به طرز فجیعی به قتل رساندند. آنها در پیامی که با خون زوج مقتول روی دیوارها و در یخچال از خود به جا گذشاتند، نوشته بودند: «مرگ بر خوک ها.»

منسن در بدو امر به مرگ محکوم شد اما در سال ۱۹۷۲، حکم او به حبس ابد تقلیل پیدا کرد چرا که اجرای حکم اعدام در کالیفرنیا مغایر قانون اعلام شد.

طبق نظریه منسن که اعضای گروهش از آن تبعیت می کردند با وقوع جنگ نژادی بین سیاهان و سفیدها دوره آخرزمان فرا خواهد رسید و طی آن ایالات متحده نابود خواهد شد. منسن پیش تر گفته بود که نام تئوریش را از یکی از ترانه های بیتلز به عاریت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه؛ عدنان اکتار مبلغ و مجری تلویزیون دستگیر شد

سردستۀ گروه جنایتکار «خانوادۀ منسن» به بیمارستان منتقل شد

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید