پلیس ترکیه همسر و فرزندان تیرانداز رینا را بازداشت کرده است

پلیس ترکیه همسر و فرزندان تیرانداز رینا را بازداشت کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ترکیه می گوید هویت تیرانداز باشگاه شبانۀ رینا در استانبول را شناسایی کرده است اما از ارائۀ نام وی به رسانه ها خودداری کرد.

آگهی

پلیس ترکیه می گوید هویت تیرانداز باشگاه شبانۀ رینا در استانبول را شناسایی کرده است اما از ارائۀ نام وی به رسانه ها خودداری کرد. به گفتۀ پلیس ترکیه، عامل این حمله که گفتۀ می شود اهل یکی از کشورهای آسیای مرکزی است، به همراه همسر و دو فرزندش در ماه نوامبر گذشته وارد ترکیه شده و در شهر قونیه مستقر شده بود.

به گفتۀ پلیس وی در اواسط ماه دسامبر به مدت چند روز به استانبول سفر کرده و موقعیت جغرافیایی باشگاه رینا و اطراف آن را شناسایی کرده بود.

همسر و دو فرزند این تیرانداز در بازداشت به سر می برند و علاوه بر آنها، پلیس تاکنون ۱۶ نفر را دستگیر کرده که گفته می شود دو نفر از آنها تابعیت خارجی دارند و در فرودگاه استانبول بازداشت شده اند.

همسر این فرد در بازجویی های اولیه از ارتباط همسرش با داعش یا هرگونه گرایش های اسلامگرایانۀ افراطی اظهار بی اطلاعی کرده است.

داعش مسئولیت این حمله را که در شب سال نوی میلادی در باشگاه رینا منجر به کشته شدن ۳۹ نفر شده بعهده گرفته است.

رینا یکی از معروف ترین باشگاههای شبانۀ استانبول است و بعنوان پاتوق گردشگران خارجی و بازیگران و هنرمندان ترک شناخته می شود. مهمت قوکرسلان، یکی از مالکان این باشگاه می گوید برای ادامه کار بر سر دوراهی قرار دارد. او می گوید: «اینکه کار و تجارتم را ادامه بدهم و تسلیم این ارعاب و تروریست ها نشوم، یا زیر بار سنگین ۳۹ زندگی از دست رفته، در اینجا را ببندم، صادقانه بگویم که بر سر این دوراهی ایستاده ام.»

در این تیراندازی علاوه بر کشته شدگان، دست کم ۶۰ نفر هم مجروح شده اند. ترکیه طی سال گذشته هدف چندین حملۀ تروریستی بود و روز سه شنبه، دهها نفر از مردم در مقابل این باشگاه شبانه که یکی از معروف ترین باشگاهها در استانبول است، تجمع کرده و به این خشونت ها و افزایش ناامنی در این کشور اعتراض کردند.

Avis de recherche !

Voici la photo portrait, de l'individu qui à commis l'attentat à Istanbul dans la boîte de nuit Reina, le jour de l'an. pic.twitter.com/74mLDQSzws

— journalTurc_officiel (@lejournalturc) 2 janvier 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه: عامل حمله مسلحانه به کلوپ رینا در استانبول به ۴۰ بار حبس ابد محکوم شد

ده ها نفر در ارتباط با حمله استانبول بازداشت شدند

قربانیان حمله استانبول چه کسانی بودند؟