انتقاد ترامپ از کنگره و عقب نشینی جمهوری خواهان

انتقاد ترامپ از کنگره و عقب نشینی جمهوری خواهان
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از آنکه عده ای از نمایندگان کنگره در جلسه ای پشت درهای بسته به اعمال یک رشته محدودیت بر اختیارات نهاد مستقل «نظارت اخلاقی نمایندگان کنگره» رای دادند٬ روز سه شنبه٬ اکثریت نمایندگان این تصمیم را لغو

آگهی

می گویند این نخستین اعمال نفوذ عملی دونالد ترامپ در کنگره آمریکا است. یک روز پس از آنکه عده ای از نمایندگان کنگره در جلسه ای پشت درهای بسته به اعمال یک رشته محدودیت بر اختیارات نهاد مستقل «نظارت اخلاقی نمایندگان کنگره» رای دادند٬ روز سه شنبه در نخستین جلسه کنگره٬ اکثریت نمایندگان این تصمیم را لغو کرد.

به باور بسیاری واکنش دونالد ترامپ به اعمال محدودیت ها بر این نهاد مستقل دلیل اصلی عقب نشینی نمایندگان جمهوری خواه بوده است. ترامپ در صفحه ی توئیتر شخصی خود نوشت: «با تمام موضوعاتی که پیش روی کنگره قرار دارد آیا واقعا نمایندگان باید بر روی این موضوع کار کنند؟ آیا آنها باید اختیارات یک نهاد مستقل نظارتی بر اخلاق را تضعیف کنند؟ حال هر چقدر هم که اختیارات این نهاد غیرمنصفانه باشد. آیا این لایحه باید اولویت شماره یک آنها باشد؟ تمرکز بر لوایحی چون اصلاحات مالیاتی، بیمه درمانی و بسیاری از موارد دیگر از اهمیت بالاتری برخوردارند.»

دونالد ترامپ ساعاتی بعد در یادداشت توئیتری دیگری تلویحا اتهام دخالت هکرهای روسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را زیر سئوال برد.

در حالی که قرار بوده مقامات نهادهای اطلاعاتی آمریکا در ملاقات با او توضیحاتی در مورد ایمیل های حزب دموکرات که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری هک شد ارائه کنند٬ دونالد ترامپ به کنایه نوشت: «جلسه «اطلاعاتی» مربوط به موضوع موسوم به «حملات هکری روسیه» تا روز جمعه به تعویق افتاده، شاید چون به زمان بیشتری برای تکمیل پرونده احتیاج بوده است. خیلی عجیب است!»

سازمان های اطلاعاتی یا کاخ سفید هنوز به این اظهارات رئیس جمهوری منتخب واکنش نشان نداده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ رئیس ستاد ارتش آمریکا را لایق اعدام دانست؛ میلی: برای حفاظت از خانواده‌ام اقدام می‌کنم

مناظره انتخاباتی جمهوری‌خواهان بدون حضور دونالد ترامپ برگزار شد

پرونده جدید برای دونالد ترامپ؛ رئيس جمهوری سابق «با کلاهبرداری ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده»