بالاترین درجه هشدار آلودگی هوا در پایتخت چین

بالاترین درجه هشدار آلودگی هوا در پایتخت چین
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات چین برای دومین روز متوالی اعلام کردند که وضعیت آلودگی هوا در پایتخت در بالاترین درجه هشدار است. غلظت مه ناشی از آلودگی آنقدر زیاد است که رفت و آمد در بزرگراه ها محدود و بسیاری از پرواز ها بار د

آگهی

آلودگی شدید هوا در شهرهای شمالی و شرقی چین بیش از شش روز است که روال عادی زندگی شهروندان را مختل کرده است.

مقامات برای دومین روز متوالی اعلام کردند که وضعیت آلودگی هوا در پایتخت در بالاترین درجه هشدار است. غلظت مه ناشی از آلودگی آنقدر زیاد است که رفت و آمد در بزرگراه ها محدود و بسیاری از پرواز ها بار دیگر لغو شده است.

یک شهروند چینی با اشاره به این وضعیت می گوید: «فرزندم را در خانه گذاشتم چون این روزها بیرون رفتن برای بچه ها و افراد مسن ممنوع است. من هم با ماسک بیرون می آیم. با این هوا شرایط سخت شده و روحیه ام خراب.»

افزایش آلودگی هوا در روزهای زمستانی چندان امر غیرعادی در این کشور نیست. به باور کارشناسان روند سریع صنعتی شدن کشور و مصرف بالای سوخت های فسیلی در کارخانه ها و سامانه های گرمایشی نقش موثری در افزایش ذرات ریز آلاینده معلق در هوا دارد.

مقامات چین مدعی اند که تدابیر اتخاذ شده در سه سال اخیر موجب شده است که میزان آلودگی هوا نسبت به گذشته کاهش یابد. با وجود این٬ میزان آلودگی هوا همچنان با استانداردهای جهانی فاصله زیاد دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزهای خاکستریِ پکن

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟