Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گروههای مسلح ضددولتی می گویند در مذاکرات صلح سوریه شرکت نمی کنند

گروههای مسلح ضددولتی می گویند در مذاکرات صلح سوریه شرکت نمی کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروههای مسلح ضد دولتی در سوریه ارتش این کشور و نیروهای حامی دولت سوریه را به شکستن آتش بس در این کشور متهم و اعلام کردند به همین دلیل در گفت و گوهای صلح شرکت نخواهند…

آگهی

گروههای مسلح ضد دولتی در سوریه ارتش این کشور و نیروهای حامی دولت سوریه را به شکستن آتش بس در این کشور متهم و اعلام کردند به همین دلیل در گفت و گوهای صلح شرکت نخواهند کرد.

این گفت و گوها به پیشنهاد روسیه، ایران و ترکیه قرار است در شهر آستانا پایتخت قزاقستان برگزار شود.

در بیانیه ای که به امضای تعدادی از این گروهها از جمله ارتش آزاد سوریه رسیده است، نیروهای دولتی به بمباران حومۀ دمشق و مواضع این گروههای ضد دولتی بویژه در منطقۀ وادی بردی و عین الفیجه که منابع آبی این شهر است، متهم شده اند. دولت سوریه این گروهها را به آلوده کردن این منابع آبی با گازوئیل متهم کرده است.

امضا کنندگان این بینانیه از تمامی گروهها خواسته اند در صورتیکه این بمباران ها متوقف نشوند، « توافق آتش بس را رد کنند و جبهه ها را به آتش بکشند.»

منطقۀ وادی بردی از اواسط سال ۲۰۱۵ در محاصرۀ نیروهای دولتی است و گروه فتح الشام، که شاخۀ القاعده در سوریه بود در کنار دیگر گروههای مسلح در این منطقه حضور دارد. با اینحال، رهبر گروه جیش السلام که از گروههای مسلح ضد دولتی در سوریه است حضور اعضای گروه فتح الشام در این منطقه را تکذیب کرده است.

این آتش بس پس از تصویب در شورای امنیت سازمان ملل و با موافقت روسیه و سوریه از روز بیست و نهم دسامبر در این کشور برقرار شده است. با اینحال، دولت سوریه و روسیه تاکید کرده اند داعش و گروههای تروریستی مانند احرار الشام، فتح الشام و جبهه النصره شامل این آتش بس نمی شوند.

به فاصلۀ چند روز پیش از این آتش بس و در پی پیشروی های نیروهای دولتی و حامیان آنها نظیر حزب الله، ایران و روسیه شهر حلب بطور کامل از دست گروههای مسلح ضد دولتی پس گرفته شده و به گفتۀ منابع خبری، روال عادی زندگی در این شهر نیمه ویران از سرگرفته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قطعنامه آتش بس سوریه؛ حمایت شورای امنیت از ابتکار ترکیه و روسیه

نیروهای دولتی سوریه از سوی مخالفان مسلح به نقض آتش بس متهم شدند

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است