Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مرخصی گلرخ ابراهیمی و شکستن اعتصاب غذای آرش صادقی

مرخصی گلرخ ابراهیمی و شکستن اعتصاب غذای آرش صادقی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امیر رئیسیان وکیل مدافع گلرخ ابراهیمی ایرایی اعلام کرد که موکلش بعد از ظهر سه شنبه با قرار وثیقه به مرخصی آمده و همزمان آرش صادقی همسر او اعتصاب غذای خود را پس از ۷۱ روز شکسته و از سه‌شنبه شب روند درمان خود را در بیمارستان آغاز می‌کند.

آرش صادقی که به ۱۹ سال حبس محکوم شده، برای آزادی همسرش گلرخ ابراهیمی که او نیز به دلیل ۶ سال محکومیت به زندان اوین منتقل شده بود از دوماه فبل دست به اعتصاب غذا زد.

امیر رئیسیان که وکیل مدافع آرش صادقی نیز هست در گفتگو با خبرگزاری ایسنا ابراز امیدواری کرده که گلرخ ایرایی تا پایان درمان آرش صادقی در بیرون از زندان باشد و دیوان عالی کشور هم دستور توقف حکم را بدهد.

طی یک هفته اخبر حمایت از زندانیان سیاسی اعتصابی در فضای مجازی به اوج خود رسید و روز جمعه ۱۰ دیماه هشتگ #SaveArash (آرش را نجات دهید) نزدیک به چهارصد هزار بار توئیت و برای ساعاتی رتبه اول ترند جهانی شد. طاهره ابراهیمی، مادر همسر آرش صادقی نیز به یورونیوز گفت که از رئیس جمهور ایران و مسئولان کشور می خواهد که اجازه ندهند این زندانی سیاسی براثر اعتصاب غذا در زندان بمیرد.

فشار افکار عمومی برای نجات جان آرش صادقی و علی شریعتی که او نیز بیش از دو ماه است در اعتصاب غذا به سر می برد، نمایندگان مجلس را نیز به تکاپو انداخت و بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید روز سه شنبه به خبرگزاری ایلنا گفت: «چند تن از دوستان و نمایندگان به دادگاه انقلاب رفتند. خوشبختانه تعامل خوبی صورت گرفت و کلیاتی از این پرونده در اختیار آنها قرار داده شد. قرار شد که این ماجرا با درایت و تدبیر حل شود.»

به جز آرش صادقی و علی شریعتی ، سعید شیرزاد و محمدعلی طاهری، دیگر زندانیان سیاسی نیز در اعتراض به وضعیت خود در اعتصاب غذا هستند. مرتضی مرادپور، دیگر زندانی سیاسی نیز که ۶۰ روز در اعتصاب غذا بود روز پنجشنبه نهم دی ماه اعتصاب غذای خود را شکست و روز جمعه دهم دی ماه برای درمان از زندان به بیمارستان منتقل شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسین شنبه‌زاده، ویراستار و فعال شبکه‌های اجتماعی بازداشت شد

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

صادق زیباکلام هم به زندان افتاد،درست در روزی که قراربود از کتاب «چرا شما را نمی گیرند» رونمایی کند!