Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تیرانداز باشگاه شبانه در استانبول همچنان فراریست

تیرانداز باشگاه شبانه در استانبول همچنان فراریست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات ترکیه می گویند ۲۵ نفر از کشته شدگان در تیراندازی باشگاه شبانۀ رینا در استانبول اتباع خارجی هستند.

آگهی

مقامات ترکیه می گویند ۲۵ نفر از کشته شدگان در تیراندازی باشگاه شبانۀ رینا در استانبول اتباع خارجی هستند. در این حمله که دولت ترکیه آن را تروریستی عنوان کرده، دست کم ۳۹ نفر کشته شدند.

از زمان وقوع این حمله، تعداد دقیق حمله کنندگان به این باشگاه شبانه از سوی پلیس متفاوت اعلام شده اما مقامات ترکیه می گویند یک تیرانداز فراری است و جستجوها برای یافتن وی ادامه دارد. پلیس استانبول در ابتدا تعداد حمله کنندگان را سه یا چهار نفر اعلام کرده بود اما در حال حاضر تنها از یک تیرانداز سخن می گوید.

بن علی ییلدریم، نخست وزیر ترکیه که ساعاتی پس از این تیراندازی به ملاقات مجروحان رفته بود، در پاسخ به خبرنگاران گفت: «جزئیات بیشتری از این حمله به دست آمده است. پلیس و ماموران اطلاعاتی ما با یکدیگر همکاری نزدیک دارند تا به یک نتیجۀ دقیق و محکم برسند. ترور و تروریسم نمی تواند ما را بترساند بلکه این تروریسم است که باید از ما بترسد. ما همچنان علیه آنها خواهیم جنگید.»

طبق اعلام وزارت کشور ترکیه، اتباع کشورهایی نظیر روسیه، آمریکا و آلمان از جان باختگان هستند. هنوز هویت ۹ نفر دیگر از قربانیان این تیراندازی مشخص نشده است. به گفتۀ پلیس استانبول، عامل یا عاملان این حمله در عرض هفت دقیقه نزدیک به ۱۸۰ گلوله شلیک کرده است.

این حمله که ساعاتی پس از آغاز سال نوی میلادی در یکی از پرجمعیت ترین باشگاههای شبانۀ استانبول صورت گرفته دست کم ۷۰ مجروح نیز برجای گذاشته است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این تیراندازی را بعهده نگرفته و پ.کا.کا نیز در پیامی اعلام کرده این تیراندازی توسط این گروه و عوامل آن صورت نگرفته است.

در سال ۲۰۱۶ ترکیه چندین حمله تروریستی و انفجار در ترکیه صورت گرفت که دستکم ۳۰۰ قربانی برجای گذاشته است. مسئولیت بیشتر این حملات را داعش و یا گروه تندروی شاهین های آزادی کردستان بعهده گرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از حمله به باشگاه رینا در استانبول؛ قبل از آغاز حمله و پس از آن

۲۴ تن از ۳۹ قربانی باشگاه رینا در استانبول، اتباع خارجی بودند

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه