تدابیر شدید امنیتی در سراسر اروپا همزمان با برپایی جشن سال نو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تدابیر شدید امنیتی در سراسر اروپا همزمان با برپایی جشن سال نو

اروپایی ها در حالی برای برگزاری جشن سال نو میلادی آماده می شوند که در اغلب شهرهای بزرگ بخصوص پایتخت ها تدابیر شدید امنیتی در نظر گرفته شده است.

در شهر برلین، پایتخت آلمان تقریبا تمامی نیروی پلیس برای تامین امنیت در زمان برپایی جشن سال نو در سراسر پایتخت حاضر خواهند بود.

یکی از بازاچه های کریسمس این شهر حدود ۱۰ روز پیش از سوی فردی سوار بر کامیون هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در این حمله ۱۲ نفر کشته و حدود ۵۰ نفر نیز مجروح شدند.

توماس نئوندورف، رئیس پلیس برلین درباره اقدامات امنیتی در نظر گرفته شده گفت: «تعداد بسیار کمی از نیروهای پلیس در شب سال نو در تعطیلات هستند و البته علاوه بر این نیروهای بیشتری هم برای تامین امنیت شهر به آنها اضافه خواهند شد. در تمام بخش ها تعداد نیروهای حاضر بیش از زمان معمول خواهد بود.»

در فرانسه نیز ۱۰۰ هزار نیروی پلیس، امنیتی و پلیس ویژه در سراسر کشور برای جلوگیری از هرگونه حمله تروریستی احتمالی حاضر هستند که در این میان ۱۰ هزار و ۳۰۰ نیرو تنها در شهر پاریس، پایتخت این کشور مستقر خواهند شد.

در شهر بروکسل نیز پس از کریسمس حال و هوای سال نو در جریان است اما به اعتقاد برخی شهروندان فضای شهر با سال های قبل تفاوت دارد.

یکی از ساکنان بروکسل می گوید: «به نظر من فضا کمی سرد تر از سالهای قبل است و حتی افراد کمتری در خیابان و مراکز مخصوص خرید سال نو هستند.»

حمله تروریستی ماه مارس گذشته در فرودگاه و یک ایستگاه متروی شهر بروکسل ۳۲ کشته و ده ها مجروح به جا گذاشت.