درگیری های پراکنده در سوریه، با وجود برقراری آتش بس

درگیری های پراکنده در سوریه، با وجود برقراری آتش بس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود آغاز اجرای توافق آتش بس از نیمه شب پنج شنبه در حلب، نیروهای دو طرف در حالت آماده باش هستند تا در صورت حمله ای از سوی مخالف، به سرعت به آن واکنش نشان…

با وجود آغاز اجرای توافق آتش بس از نیمه شب پنج شنبه در حلب، نیروهای دو طرف در حالت آماده باش هستند تا در صورت حمله ای از سوی مخالف، به سرعت به آن واکنش نشان دهند.

آگهی

خبرها از دیگر نقاط سوریه حاکی از روی دادن درگیری هایی پراکنده در بسیما در نزدیکی دمشق و همچنین در استان حما، ادلب و منطقه وادی برادا است.

این آتش بس با طراحی دو کشور روسیه و ترکیه و توافق گروههای مسلح شورشی به اجرا گذاشته شد؛ گروههایی غیر از داعش و ستیزه جویان وابسته به القاعده. بنا به گزارش مسکو گروههای شرکت کننده در این آتش بس در مجموع حدود شصت هزار نیروی مسلح دارند.

ابو احمد، از ساکنان ادلب می گوید: «آتش بس خوب است. برای مردم خوب است که پس از این همه حمله هوایی و جنگ و کشته، استراحت کنند. مردم خسته شده اند. امیدوارم که خدا به رنج ما پایان دهد، با آتش بس یا هر راه دیگری؛ و به مردم کمک کند.»

احمد السعید، از معترضان دولت بشار اسد می گوید: «ما این آتش بس را می پذیریم اما نمی توانیم در مقابل ارتش خائن و سرویس مخفی که مردم را می کشد و رژیمی که سوریه را به ایران و روسیه فروخته است، ساکت بمانیم.»

در ادلب جایی که هزاران غیرنظامی و همچنین شبه نظامی پس از ترک حلب به آنجا آمده اند، اوضاع متشنج است.
اکنون چشم ها به آستانه، پایتخت قزاقستان است. جایی که قرار است مسکو، تهران و آنکارا گفتگوهای صلح سوریه را رهبری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند