Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخشش الکسیس پنتورو در آخرین رقابتهای اسکی سال

درخشش الکسیس پنتورو در آخرین رقابتهای اسکی سال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسکی بازان به تعطیلات نرفته اند و همچنان در رقابتهای جام جهانی با یکدیگر رقابت می کنند.

آگهی

اسکی بازان به تعطیلات نرفته اند و همچنان در رقابتهای جام جهانی با یکدیگر رقابت می کنند. اینبار در پیست اسکی سانتا کاترینای ایتالیا یانزرود موفق شد در سوپر جی قهرمان شود. الکسیس پنتورو هم موفق شد رقابتهای ترکیبی سوپر جی و اسلالوم کوچک را از آن خود کند.

الکسیس پنتورو با پیروزی در ایتالیا به هجدهمین پیروزی در رقابتهای جام جهانی در طول دوران حرفه اش رسید. او حالا به رکورد جان کلود کیلی اسکی باز اسطوره ای رسیده است.

پنتورو درباره این رکورد می گوید:«مقایسه ارزشمندی برای من است. جان کلود کیلی نماد اسکی فرانسه است. همواره از او می گوییم زمانی که از اسکی آلپاین سخن به میان می آید. البته لوک آلفاند هم یکی از نامداران است.
به هر ترتیب برابری کردن با او برایم اهمیت زیادی دارد. اما او در بیست و پنج سالگی از دنیای حرفه ای خداحافظی کرد امروز من هم ۲۵ ساله ام اما چنین قصدی ندارم. امیدوارم سالهای خوبی روبرویم داشته باشم. چرا که نتوانم رکورد او را بزنم. به هر حال می توان گفت که راهم را درست می روم.»

این جمعه ۶۵ دوره از رقابتهای پرش با اسکی آغاز می شود و واولین میزبان این رقابتها ابرستدورف است.

در برگی از تاریخ به رقابتهای پرش با اسکی اوایل سالهای دوهزار می رویم. اسون هاناوالد اسکی باز آلمانی موفق شد پنج بار در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ رکورد شکنی کند.

او پرشهایی چون ۱۳۹ متر و ۱۳۱ متر ۵۰ سانتی متر را به ثبت رساند. این پرشها این فرصت را برای او ساختند تا از قهرمان آندوره بازیها هوتامائکی فنلاندی پیشی بگیرد.

اسکی باز المانی در فصل ۲۰۰۱/ ۲۰۰۲ پرش با اسکی ۱۰۷۷ امتیاز بدست آورد. او بعدها در قهرمان جام جهانی و قهرمان جهان هم شد تا یکی از نام آورترین پرش با اسکی بازان تاریخ باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسپانیا با کسب نتیجه ۲ بر ۱ مقابل انگلیس قهرمان یورو ۲۰۲۴ شد

یورو ۲۰۲۴؛ رونالدو پنالتی خراب کرد ولی پرتغال با درخشش کاستا حریف فرانسه در یک‌چهارم نهایی شد

یورو ۲۰۲۴؛پیروزی معجزه‌آسای مجارستان مانع تاریخ‌سازی اسکاتلند شد،‌ آلمان و سوئیس راهی مرحله بعد شدند